Jasne, przytulne biura i domowa atmosfera dzięki kolekcji Treverkview

czas trwania czytania minuty

Kolory Madrytu rozgrzewają miejsca pracy w międzynarodowej firmie dzięki gresowi o efekcie dębu.

Jedna z najbardziej znanych firm międzynarodowych zajmujących się sprzedażą online powiększyła i wyremontowała ostatnio pomieszczenia swojej siedziby w Madrycie, a prace projektowe zleciła zespołowi IA Interior Architects.

To projekt, w którym główną inspiracją były murale miasta, odtworzone na ścianach wewnętrznych pomieszczeń wspólnych i biur. Ponieważ dokonano powiększenia przestrzeni, projektanci chcieli zachować kolorystykę pomieszczeń istniejących, wnosząc kolory miasta do miejsc, w których pracownicy spędzają sporą część dnia. Pomieszczenia są więc niezwykle jasne i kolorowe, zgodne z filozofią firmy oraz trendami panującymi w architekturze wnętrz.

Posadzkę w strefie kuchennej i kawowej rozgrzewa gres o efekcie dębu firmy Marazzi, wraz z kolekcją Treverkview w kolorze Miele. Wykorzystując format rektyfikowany 20 x 120 cm, wykonano powierzchnie z mało widoczną fugą, o naturalnym i przytulnym efekcie. Oryginalne żyłkowanie sprawia, że podłoga nadaje wyjątkowe ciepło pomieszczeniu, które kontrastuje z posadzkami w innych strefach siedziby, co stwarza nowoczesną mieszankę różnych stylów.

Gres o efekcie drewna, zwykle stosowany w pomieszczeniach mieszkalnych, stwarza więc rodzinną i przytulną atmosferę: wiele jest dziś dużych międzynarodowych firm, które poprzez wykończenie wnętrz starają się sprawić, by pracownicy czuli się w swoim miejscu pracy jak w domu. W tym przypadku cel ten osiągnięto koncertowo: efekt dębu zapewnia ciągłość stylistyczną z innymi elementami drewnianymi, nadając biurom oraz powierzchniom wspólnym nieformalny i energiczny charakter.

 

Interior Project: IA Interior Architects

Ph. Credits: Josè Parreño