News

KBB Birmingham: nagroda dla Marazzi za najlepsze stoisko

czas trwania czytania: 3 minuty

KBB Birmingham nagroda dla Marazzi za najlepsze stoisko - 1

Jury nagradza za oryginalność przestrzeń wystawienniczą zaprojektowaną przez Marca Acerbisa, przyznając jej maksymalną liczbę punktów

Przestrzeń wystawiennicza Marazzi, zaprojektowana przez architekta Marca Acerbisa na targi KBB w Birmingham (UK), będące punktem odniesienia w Europie w zakresie innowacji produktowych do kuchni, łazienek i sypialni, zdobyła nagrodę „Best Kitchen Stand Award”.

Jury szczególnie doceniło oryginalność projektu, który kładzie nacisk na nowe możliwości zastosowania dużych płyt z gresu porcelanowego, wykonanych przy wykorzystaniu ekskluzywnych technologii najnowszej generacji. Architekt Acerbis wyjaśnia: „Przestrzenność jest wykorzystywana w taki sposób, aby tworzyć podobieństwa i różnice, wzbogacając wrażenia z wizyty na stoisku i pokazując wyjątkowość możliwych rozwiązań, które może zaoferować zastosowanie gresu porcelanowego”.

Kluczowe i centralne elementy przestrzeni to bryła o wyszukanej formie złożona z dwóch modułów – z których jeden, większy, przypomina blat kuchenny, a drugi, mniejszy, ladę recepcyjną – oraz elegancka łazienka. Całość kompozycji została wykonana z płyt z gresu o efekcie marmuru Marazzi The Top, nowej kolekcji stworzonej specjalnie na potrzeby realizacji blatów roboczych, ścianek przeciwbryzgowych, stołów i niezliczonych opcji rozwiązań „szytych na miarę” do przestrzeni mieszkalnych i komercyjnych. 

Ściany stoiska obłożono dużymi cienkowarstwowymi płytami z gresu porcelanowego Marazzi Grande Marble Look oraz płytkami z kolekcji Crogiolo Lume, która proponuje nową, gresową interpretację uroku ręcznie wykonywanych cegiełek o efekcie majoliki, grubo szkliwionych, bardzo błyszczących, z widocznymi niedoskonałościami. Na posadzkę wybrano natomiast kolekcję Vero – doskonałą gresową imitację dużych desek z naturalnego dębu, oraz płyty extra-large Grande Marble Look Ghiara Minuta Mix, będące interpretacją weneckiego lastriko, z ziarnami stanowiącymi mieszankę kolorowych marmurów, co nadaje temu gresowi wyjątkowy efekt estetyczny.

zapoznaj się z kolekcjami