KBB Birmingham: nagroda dla Marazzi za najlepsze stoisko

czas trwania czytania minuty

Jury nagradza za oryginalność przestrzeń wystawienniczą zaprojektowaną przez Marca Acerbisa, przyznając jej maksymalną liczbę punktów

Przestrzeń wystawiennicza Marazzi, zaprojektowana przez architekta Marca Acerbisa na targi KBB w Birmingham (UK), będące punktem odniesienia w Europie w zakresie innowacji produktowych do kuchni, łazienek i sypialni, zdobyła nagrodę „Best Kitchen Stand Award”.

Jury szczególnie doceniło oryginalność projektu, który kładzie nacisk na nowe możliwości zastosowania dużych płyt z gresu porcelanowego, wykonanych przy wykorzystaniu ekskluzywnych technologii najnowszej generacji. Architekt Acerbis wyjaśnia: „Przestrzenność jest wykorzystywana w taki sposób, aby tworzyć podobieństwa i różnice, wzbogacając wrażenia z wizyty na stoisku i pokazując wyjątkowość możliwych rozwiązań, które może zaoferować zastosowanie gresu porcelanowego”.

Kluczowe i centralne elementy przestrzeni to bryła o wyszukanej formie złożona z dwóch modułów – z których jeden, większy, przypomina blat kuchenny, a drugi, mniejszy, ladę recepcyjną – oraz elegancka łazienka. Całość kompozycji została wykonana z płyt z gresu o efekcie marmuru Marazzi The Top, nowej kolekcji stworzonej specjalnie na potrzeby realizacji blatów roboczych, ścianek przeciwbryzgowych, stołów i niezliczonych opcji rozwiązań „szytych na miarę” do przestrzeni mieszkalnych i komercyjnych. 

Ściany stoiska obłożono dużymi cienkowarstwowymi płytami z gresu porcelanowego Marazzi Grande Marble Look oraz płytkami z kolekcji Crogiolo Lume, która proponuje nową, gresową interpretację uroku ręcznie wykonywanych cegiełek o efekcie majoliki, grubo szkliwionych, bardzo błyszczących, z widocznymi niedoskonałościami. Na posadzkę wybrano natomiast kolekcję Vero – doskonałą gresową imitację dużych desek z naturalnego dębu, oraz płyty extra-large Grande Marble Look Ghiara Minuta Mix, będące interpretacją weneckiego lastriko, z ziarnami stanowiącymi mieszankę kolorowych marmurów, co nadaje temu gresowi wyjątkowy efekt estetyczny.