Kontrastujące ze sobą kolory i materiały w Juiss Premium Bar

czas trwania czytania minuty

W Centrum handlowym Curti (Caserta) Michele Iacopo Laezza i Giosuè Violante z pracowni 2A Architetti zaprojektowali Juiss Premium Bar - lokal przemyślany w najdrobniejszym nawet szczególe.

W miejscowości Curti, w nowoczesnym, wybudowanym niedawno centrum handlowym, w którym swoje sklepy ma wiele znanych marek i które zajmuje strategiczną pozycję łączącą różne miejscowości prowincji Caserta, Michele Iacopo Laezza i Giosuè Violante z pracowni 2A Architetti wykonali projekt Juiss Premium Bar. To niezwykle jasna przestrzeń „wychodząca” na Via Nazionale Appia, na parterze budynku, do której wchodzi się poprzez pokaźne przeszklenie i dla której projektanci skrupulatnie dobrali materiały, kolory oraz detale.

W sposób szczególny postanowiono podkreślić oryginalną ladę, pokrywając ją płytkami z gresu porcelanowego z serii Crogiolo Lume firmy Marazzi, tutaj w kolorze Blue z wykończeniem Lux w formacie 6 x 24 cm i o grubości 10 mm, który – dzięki różnym oksydowanym odcieniom niebieskiego i błyszczącej powierzchni – tworzy efekt ruchu i przeplatających się ze sobą elementów jasnych oraz ciemnych, ton w ton, kontrastując z wielkim pozłacanym regałem na butelki umieszczonym w części górnej. Kolekcja ta dostępna jest w różnych kolorach i formatach, które można wzajemnie ze sobą konfigurować. Lada, otoczona krzesłami z niebieskim obiciem, nawiązująca do płytek, została podzielona na dwie części o różnych przeznaczeniu: jedna z nich to „coffee area”, od strony wewnętrznej centrum handlowego, a drugą określa się mianem „cocktail area”. To ta „wychodząca” na drogę, dzięki czemu można korzystać z niej w różnych momentach dnia od pierwszego śniadania aż po „aperitivo”. Na podłogę i na ściany, pod drewnianą boazerią, wybrano kolekcję High Performance Mystone Ceppo di Gré, w kolorze Grey, z wykończeniem naturalnym/matowym, w formacie 75 x 150 cm. To gres, który idealnie odzwierciedla naturalny materiał włoskiej skały z dużymi otoczakami, wykonany z zastosowaniem unikalnej technologii StepWise™, która zapewnia powierzchni doskonałe właściwości antypoślizgowe, wymóg niezbędny w przypadku podłogi tak intensywnie uczęszczanej.