News

La Ceramica e il Progetto (Ceramika i Projekt) 2018: nagrodzone dwa projekty zrealizowane z użyciem gresu porcelanowego Marazzi

czas trwania czytania: 2 minuty

La Ceramica e il Progetto (Ceramika i Projekt) 2018: nagrodzone dwa projekty zrealizowane z użyciem gresu porcelanowego Marazzi - 1

Siedziba Prysmian Group i Collegio Universitario Einaudi w Turynie, to dwa zwycięskie projekty siódmego konkursu na najlepszą realizację architektoniczną wykonaną z użyciem płytek ceramicznych Made in Italy.

W środę 4 lipca w Scuola Grande di San Giovanni Evangelista w Wenecji odbyła się uroczystość wręczenia nagród La Ceramica e il Progetto – siódmej edycji konkursu architektonicznego, który promuje najlepsze projekty wykonane we Włoszech i za granicą wykorzystujące włoskie płytki ceramiczne

.

Pierwszą nagrodę w kategorii „Instytucjonalne” otrzymała nowa siedziba Prysmian Group w Mediolanie. Zaprojektował ją architekt Maurizio Varratta, który do realizacji projektu użył kolekcji „custom” o efekcie tkaniny Marazzi.

Miękki, niespotykany wzór, będący wątkiem przewodnim zastosowanej w projekcie kolekcji z gresu, pozwala stworzyć w przeszklonych pomieszczeniach oraz wokół zewnętrznych przestrzeni zielonych lub w strefach pokrytych posadzką parkietową, graficzną ramę w antracytowym kolorze.

Jury w składzie: Mario Cucinella, Fulvio Irace, Aldo Colonetti i Confindustria Ceramica, przyznało również wyróżnienie dla Collegio Universitario Einaudi w Turynie – projektowi wykonanemu przez pracownię MAT Moretto Architettura z wykorzystaniem różnych kolekcji Marazzi.

Dwie kolekcje o efekcie kamienia, Stonehenge i Soho – ta ostatnia uzyskała w 2010 r. wyróżnienie Compasso d'Oro Stowarzyszenia Wzornictwa Przemysłowego – wchodzą w relację z gresem o efekcie drewna Treverk oraz harmonizują z oknami i różnymi kolorami, które oddzielają od siebie różne strefy uczelni.