La Ceramica e il progetto 2020: rusza 9. edycja

czas trwania czytania minuty

Ogłoszony został kolejny konkurs na najlepsze realizacje architektoniczne wykonane z wykorzystaniem płytek ceramicznych „made in Italy”.

La Ceramica e il progetto (Ceramika i Projekt) to konkurs poświęcony najlepszym rozwiązaniom architektonicznym z zastosowaniem włoskich płytek ceramicznych. Konkurs jest skierowany do architektów i projektantów wnętrz mieszkających we Włoszech, którzy w terminie do 20 maja mogą zgłosić swoją kandydaturę, przedstawiając jeden lub kilka projektów w trzech kategoriach: Obiekty mieszkaniowe, Obiekty komercyjne/hotelowe, Obiekty instytucjonalne/Mała architektura miejska. W konkursie będą oceniane projekty zrealizowane we Włoszech lub za granicą w okresie od stycznia 2017 r. do stycznia 2020 r. W każdej kategorii zostanie przyznana nagroda w wysokości 5 tys. euro dla zwycięskiego projektanta.

W 2019 r. nagrodę dla najlepszego projektu mieszkaniowego zdobyła inteligentna dzielnica UpTown.
W projekcie, zrealizowanym przez pracownie SSA, Scandurra Studio Architettura, i ZDA, Zanetti Design Architettura, wykorzystano płyty z gresu porcelanowego Marazzi Mystone Ceppo di Gré, którymi pokryto elewację wentylowaną.

Aby wziąć udział w konkursie, należy zarejestrować się tutaj.