Ciepło gresu o efekcie drewna łączy się z innowacyjnością cienkowarstwowych powłok 3D.

czas trwania czytania minuty

Essenziale i Treverkmood, kolekcje wybrane do modnej łazienki w małej willi w prowincji Varese

Nowy projekt mieszkaniowy przenosi nas do Ferno w prowincji Varese, do wspaniałej willi, której właściciele postanowili stworzyć w swoim domu styl trwały w czasie, zawsze modny, niezależnie od zmieniających się trendów, a jednocześnie przytulny i nieoczywisty.
Łazienka została w całości zaprojektowana przy wykorzystaniu dwóch kolekcji Marazzi: Essenziale i Treverkmood. Kolekcja o efekcie drewna Treverkmood, wybrana w kolorze dębu i formacie 15×90 cm, została wykorzystana zarówno jako posadzka, jak i jako okładzina w strefie prysznica, obłożono nią również wannę.
Seria Treverkmood wpisuje się w trendy w wyposażeniu wnętrz ukierunkowane na zaakcentowanie posadzki poprzez wykorzystanie drewna z recyklingu, aby tworzyć powierzchnie, które za każdym razem będą unikalne i ekskluzywne. Całość tworzy oryginalny efekt, z wyraźnymi różnicami odcieni typowymi dla starego drewna, któremu upływający czas nadał cenny urok.
Dla kontrastu z efektem drewna uzyskanym dzięki linii Treverkmood, do wykonania okładziny ściennej wykorzystano satynową biel kolekcji Essenziale.
Linia Essenziale dzięki swojej uniwersalności jest idealna do różnych aranżacji przestrzeni mieszkalnych. Cienkowarstwowa okładzina wielkoformatowa 40×120 cm, która poprzez tłoczenia powierzchni 3D struktury Flora nawiązuje do motywów natury.
Przytulny i modny pokój kąpielowy dzięki idealnemu połączeniu okładziny „total white” Essenziale i gresu o efekcie drewna Treverkmood, imitującego posadzkę handmade.

 

Projektanci: Cremar Group