Przekształcenie łazienki w spa

czas trwania czytania minuty

Dzięki ceramice i gresowi łazienka staje się królestwem wellness

Spa jest z definicji miejscem, w którym poświęcamy czas i troskę samemu sobie. Takie centrum odnowy biologicznej prêt-à-porter można stworzyć w łazience w stylu spa, która wzbogaci dom o godną pozazdroszczenia przestrzeń.

Historia i poszczególne kultury interpretowały przestrzeń poświęconą wellness w bardzo różny, ale zawsze elegancki i fascynujący sposób: luksusowe spa, starożytne termy rzymskie, łaźnia turecka, sauna fińska. W tym artykule zobaczymy, jak wykorzystać tak różne propozycje przy tworzeniu domowej łazienki.
Styl pięciogwiazdkowego spa

Duża przestrzeń ze ścianami wyłożonymi ceramiką o efekcie marmuru lub kamienia, podwójna umywalka i duże lustra od razu wprowadzają Cię w atmosferę wymarzonego spa.

Na ściany możesz wybrać jasne okładziny – białe, złote lub piaskowe – albo możesz postawić na głębsze odcienie, takie jak taupe lub prawie czarny ciemnoszary. Odpowiednim wyborem będą płytki wielkoformatowe 60×180 cm z ceramiki o efekcie marmuru i kamienia Magnifica, o naturalnej, matowej strukturze, bądź w wersji 3D z wypukłymi paskami.

Jeśli w nowoczesnej łazience w stylu spa instalowany jest prysznic z pionowym hydromasażem, do wyodrębnienia jego wnęki kolekcja Magnifica Marazzi proponuje oryginalne mozaiki z okrągłych płytek lub z bardzo małych listewek.
Jak rzymskie termy

W przypadku takiej inspiracji okładziną do łazienki w stylu spa może być tylko bogaty w żyłkowania marmur, w wersjach biało-beżowych, biało-szarych, brązowych lub czarnych. Kolekcja ceramiki o efekcie marmuru Allmarble Wall Marazzi proponuje go w formie wielkoformatowych płytek 40×120 cm, matowych lub błyszczących, które można łączyć z posadzkami z bliźniaczej kolekcji gresu porcelanowego o efekcie marmuru Allmarble lub z innymi kolekcjami z gresu imitującego kamień lub marmur.

Jeśli przestrzeń jest duża, w Twojej łazience w stylu spa możesz umieścić półki, szafki, stoliki, aby mieć wszystko pod ręką. Możesz się też zdecydować na parę krzeseł, małą ławkę, a może nawet szezlong.
Atmosfera Bliskiego Wschodu

Wielofunkcyjny prysznic z łaźnią turecką może stać się zachętą do tego, aby pomyśleć o nowoczesnej łazience z efektem spa inspirowanej łaźnią turecką, czyli hammamem, z okładzinami i posadzkami wykonanymi w całości z marmuru dla uzyskania eleganckiego i wykwintnego efektu. Wielkie płyty z gresu porcelanowego o efekcie marmuru z kolekcji Grande Marble Look, które z elegancką wiernością odtwarzają aż 17 rodzajów marmuru i innych kamieni, mogą tworzyć posadzki i okładziny do łazienki w stylu spa, lecz mogą być również poddawane obróbce w celu wykonania elementów wyposażenia na wymiar: na przykład szafki z wbudowaną umywalką, mebla, wanny.

Łazienka w stylu spa może być jednokolorowa , z zachowaniem wizualnej ciągłości między ścianami a posadzką; może też opierać się na grze kontrastów między powierzchniami pionowymi i poziomymi obłożonymi płytkami o efekcie marmuru w różnych kolorach, bądź na zestawieniu efektu marmuru z innymi efektami strukturalnymi oferowanymi przez kolekcję płytek z gresu porcelanowego Grande w formacie maksi.
Tradycja nordycka

Typowa sauna fińska jest zbudowana z drewna, tak więc nowoczesna łazienka w stylu spa z drewna może mieć posadzkę i ściany wyłożone gresem o efekcie drewna.

Ty też kochasz tradycję nordycką? Katalog Marazzi zawiera dziesiątki kolekcji, które w nowy sposób interpretują różne rodzaje drewna, jak na przykład nowa kolekcja z gresu porcelanowego o efekcie drewna Vero. Kolekcja Vero, inspirowana dębem – którego włókna, sęki, niedoskonałości i ślady obróbki wyraźnie odtwarza – proponowana jest w 4 naturalnych, jasnych i ciemnych odcieniach oraz w 2 dużych formatach listew (20×120 i 22,5×180 cm).