Design

Living & Kitchen: The Cottage

czas trwania czytania: 4 minuty

Living & Kitchen: The Cottage

Na nowo odkryte „serce” domu, miejsce codziennych rodzinnych spotkań. Wspomnienie typowych wiejskich domków angielskiej wsi, ale też wielu różnego rodzaju domów, jakie spotyka się na naszych terenach pozamiejskich. Ta koncepcja projektowa to doskonała scena nowych domostw w nieznanym dotychczas, współczesnym wydaniu.

Wraca propozycja innego typu budownictwa, który wpływał na architekturę przez wiele stuleci: cottage (dosł. chata) to dom typowy dla angielskiej wsi. Jego pomieszczenia często zamieszkiwane były przez liczne rodziny, a ich centralnym punktem było kuchenne palenisko. We współczesnych tego typu domach kuchnia przybrała zdecydowanie większe rozmiary i teraz obejmuje część salonu. Wszystko jest tak urządzane, aby rodzina miała jak najwięcej miejsca na różnego rodzaju aktywność. W tym miejscu bowiem jej członkowie przygotowują i spożywają wspólne posiłki, uczą się, pracują, przyjmują przyjaciół. To najbardziej reprezentacyjne miejsce domu, prawdziwa scena dla największych domatorów.

Pierwsza wersja jest zainspirowana minimalistycznym charakterem typowych mieszkań północnoeuropejskich.
Ściany tej nowoczesnej „chaty” pokrywają małe formaty Crogiolo Rice, w kolorze Bianco, w wersji Decoro Leaf Lux i w kolorze Blu. Płyty Grande Marble Look Golden White Satin zapewniają ciągłość przestrzeni kuchennej, bowiem pokryte są nimi ścianka przeciwbryzgowa i blat stołu barowego, który stanowi przedłużenie blatów roboczych. Na podłodze wyrazem maksymalnej naturalności drewna są płyty z kolekcji Oltre, w kolorze Sand.

Druga wersja to typowy styl śródziemnomorski.
Kolekcja Mystone Travertino Navona, dekor Pannello Botanico i Mystone Travertino Silver, w strukturze 3D, tworzą charakterystyczny efekt na ścianach. Mystone Travertino Silver położono również na podłogach: gres ten nadaje całej przestrzeni przyjemne wrażenie jednolitości i spójności. Kolekcja Grande Concrete Look Crete została wybrana zarówno na ściankę przeciwbryzgową kuchni, jak i na blat stołu barowego.


Concept and interior design: Alessandro Pasinelli Studio


The Cottage Rice + Grande + Oltre

Floor: M9DN Oltre Sand 22,5x180

Wall: M96N Crogiolo Rice Bianco Lux 5x15
M96T Crogiolo Rice Bianco Decoro Leaf Lux 5x15
M964 Crogiolo Rice Blu Lux 15x15

Table and backsplash: M0ZY Grande Marble Look Golden White Satin 160x320
M0ZR Grande Marble Look Golden White Satin 160x324


The Cottage Mystone + Grande

Floor: M99S Mystone Travertino Silver 90x180

Wall: M9HR Mystone Travertino Silver Struttura Scalpello 3D 60x120
M9P7 Mystone Travertino Navona Pannello Botanico 120x120

Table and backsplash: M0TU Grande Concrete Look Crete 162x324
M0TX Grande Concrete Look Crete 160x320