Design

Living & Kitchen: The Greenhouse

czas trwania czytania: 4 minuty

Dom, w którym natura współgra z gresem porcelanowym - 1

Prawdziwy archetyp współczesnej architektury, Glass House Philipa Johnson w Connecticut, USA – zainspirowany z kolei niezwykle słynnym Domem Farnsworth w Illinois, zaprojektowanym przez Miesa van der Rohego –, stanowił inspirację dla wielu pokoleń projektantów.

Ta koncepcja otoczonego naturą przeźroczystego domu wraca w koncepcji projektowej, w której z wnętrz można bezpośrednio podziwiać las tropikalny; wielkie przeszklenia stanowią wyłączną granicę z bujną i bogatą w liczne gatunki roślinnością.
Żadnych wyraźnych granic między wnętrzem i zewnętrzem; koncepcję tę wyraźnie podkreślono między innymi poprzez umieszczenie w niej roślinnego kawedium otwartego na pomieszczenia domu. Innym elementem charakteryzującym dom w lesie jest monolit, umieszczony po środku obszaru centralnego; przestrzeń ta pełni różne funkcje. Łączy poszczególne pomieszczenia, wyznacza strefy – pełniąc rolę kolumny roboczej kuchni, w którą wbudowane są urządzenia AGD i wnęki na schowki –, a także stanowi ważny element dekoracyjny.


W pierwszym pomieszczeniu zastosowano, jako wykończenie ścian, błyszczące i delikatnie satynowane małe formaty z kolekcji Crogiolo Rice, w kolorach Grigio i Natural Lux.
Ściana w części tylnej salonu została wyłożona serią Mystone Travertino Navona, która zwrócona jest w stronę obszernej podłogi wykonanej z płyt Oltre, z kolekcji zainspirowanej strukturami drewna, tutaj w ciepłym kolorze, w odcieniu Sand.
Blok kuchenny i blat nie pozostawiają miejsca na wątpliwości: powrót do klasycznego stylu jest w tym przypadku niewątpliwy dzięki bieli płyt o grubości 12 mm Grande Marble Look Statuario Satin.

Drugie pomieszczenie kolorami nawiązuje do różnych gatunków drzew otaczających dom.
Płyty Grande Marble Look Verde Aver Lux położone na tylnej ścianie nawiązują do tej widocznej na pierwszym planie, na którą wybrano Grande Resin Look, w kolorze Verde Scuro, z wykończeniem Silky. Również w tej koncepcji podłogi ewidentnie zainspirowane są listwami o efekcie drewna dębowego z kolekcji Oltre, a w przypadku okładziny bloku kuchennego i blatu roboczego zainspirowano się kolekcją Grande Stone Look, Ceppo di Gré, w kolorze Grey, również o grubości 12 mm.


Project and styling: Alessandro Pasinelli Studio


The Greenhouse Rice + Mystone + Oltre + Grande

Floor: M9DN Oltre Sand Rett. 22,5x180
Wall: M963 Crogiolo Rice Grigio Lux 15x15
M96P Crogiolo Rice Natural Lux 5x15
Kitchen Top: M0ZV Grande Marble Look Statuario Satin 162x324 12 mm


The Greenhouse Oltre + Grande

Floor: M9DM Oltre Natural Rett. 22,5x180
Wall: M9D0 Grande Marble Look Verde Aver Lux Rett. 120x278
M7GY Grande Resin Look Verde Scuro Cold Satin Rett. 120x278
Kitchen Top: M10U Grande Stone Look Ceppo di Gré Grey 162x324 12 mm
M10V Grande Stone Look Ceppo di Gré Grey 160x320 6 mm