Design

Living & Kitchen: The One Room Apartment

czas trwania czytania: 3 minuty

Living & Kitchen: The One Room Apartment

W metropoliach małe mieszkania wciąż są niezbędne.

Powód jest związany z ekonomią i łatwością zarządzania niewielkim metrażem, który jest optymalizowany tak, by niczego nie brakowało i – pomimo swych rozmiarów ograniczonych do niezbędnego minimum – maleńkie mieszkania są dziś eleganckie, innowacyjne oraz… inteligentne. Od USA po Europę, na Japonii skończywszy, wielu jest architektów i projektantów, którzy specjalizują się w projektowaniu mikro mieszkań. Za sprawą ciekawych kształtów, futurystycznego wzornictwa i nietypowych lokalizacji mikro mieszkania dysponują dziś wszelkimi środkami zapewniającymi komfort. 
To miejskie sypialnie, w których nie rezygnuje się z mocnej charakteryzacji pomimo niewielkich przestrzeni. Główną rolę odgrywają kolory, o czym świadczą dwie zaprezentowane propozycje.


W pierwszej wersji ścianka przeciwbryzgowa kuchni została wykonana z nieregularnych i błyszczących płytek z serii Crogiolo Zellige, w kolorze Argilla. Ściana przylegająca do kuchni przybiera niebieskie barwy dzięki płytom z kolekcji Grande Resin Look, w wykończeniu Silky. Crogiolo D_Segni Blend Carbone Tappeto zastosowano jako rozwiązanie ścienne, a powierzchnie podłogi charakteryzują się naturalnym efektem drewna dębowego z kolekcji Vero.


Druga propozycja to delikatniejsze i bardziej naturalne odcienie.
Crogiolo Rice Pleat 3D i Crogiolo Rice, obie w kolorze Grigio, w wykończeniu Lux, to kolekcje zastosowane na ścianie, które tworzą bliskość pomiędzy podobnymi teksturami, ale o różnych efektach.
Na ściankę przeciwbryzgową wybrano kolekcję Mystone Travertino, w kolorze Silver, która – w wykończeniu 3D – przechodzi również na ścianę tylną. Na podłodze pojawiła się kolekcja Oltre, w kolorze Natural.


Concept and Interior Desing: Alessandro Pasinelli Studio


One Room Apartment Crogiolo + Grande + Vero


Floor: M7AW Vero Quercia 22,5x180

Wall: M5QC Crogiolo Zellige Argilla Lux 10x10
M7GZ Grande Resin Look Blu Silky Rett. 120x278
M60W Crogiolo D_Segni Blend Carbone Tappeto 10 25x20

One Room Apartment Crogiolo + Mystone + Oltre

Floor: M9DM Oltre Natural 22,5x180

Wall: M96K Crogiolo Rice Grigio Struttura Pleat 3D Lux 7,5x20
M96Q Crogiolo Rice Grigio Lux 5x15
M9EM Mystone Travertino Silver 60x120
M9HR Mystone Travertino Silver Struttura Scalpello 3D 60x120