Design

Living & Kitchen: In & Out

czas trwania czytania: 4 minuty

Dom na pograniczu stylu brutalistycznego i En plein air - 1

Ta koncepcja projektowa jest zainspirowana architekturą brutalistyczną, celową ordynarnością i szczerością ruchu, który podbił świat w latach sześćdziesiątych i który przybrał wiele różnych form.

Nieustanna zdolność do gruntownej przemiany sprawiła, że brutalizm stał się ponadczasowym źródłem inspiracji. Ten dom, poprzez swoją szczerość konstrukcyjną, obejmuje trzy duże pomieszczenia wspólne, inkluzywne, miejsca do wspólnego spędzania czasu.


W strefie relaksu znajduje się modułowa sofa i biblioteczka, która jednocześnie stanowi ściankę działową oraz wytycza najbardziej intymną przestrzeń; kuchnia zajmuje znaczną część salonu, a najważniejszy w niej element stanowi blat roboczy. Z miejsc tych doskonale widać otoczony wielkimi skałami basen oraz zapierający dech w piersiach krajobraz – ocean. „En plein air” – taka koncepcja przyświecała projektantom przy tworzeniu tego miejsca, w którym – pomimo jego prostoty – nie zrezygnowano z żadnych elementów komfortu, jakie tego typu dom powinien zapewniać.


W pierwszej wersji

Błyszczące i delikatnie satynowane płytki w małym formacie z kolekcji Crogiolo Rice, w kolorach Grigio i Natural, zapewniają znakomity efekt dekoracyjny na ścianach.
Kolekcja Mystone Ardesia Cenere jest ułożona na podłodze, w holu głównym, ale „przechodzi” również na powierzchnie zewnętrzne, gdzie występuje w wersji o grubości 20 mm;
Oltre, linia listew zainspirowana naturalnym charakterem drewna, w kolorze Natural, określa obszar podłogi w strefie, którą odgranicza biblioteczka.
A w przypadku bloku i blatu kuchennego wybrano kolekcję Grande Metal Look Corten 12 mm; jej połyskujące metaliczne wykończenie doskonale wyróżnia te elementy na tle naturalności podłogi wyłożonej płytami Mystone Ardesia w kolorze Cenere.W drugiej kompozycji

Grande Resin Look Verde Chiaro Satin i Rosa Silky to kolekcje, dzięki którym narysowano motywy geometryczne na ścianach strefy wypoczynkowej.
Płytki Mystone Ceppo di Gré Grey, położone na podłodze w salonie, „wychodzą” – jak w przypadku pierwszej wersji – na obszary zewnętrzne domu, tam jednak mają grubość 20 mm, zaś Grande Stone Look Basaltina wykorzystano jako blat roboczy bloku kuchennego pokrytego płytami Grande Resin Look Verde Scuro Silky. Z kolei jako blat stołu barowego wybrano płyty Grande Wood Look Rovere Satin.

 

Project & Styling: Alessandro Pasinelli Studio
 

In & Out Rice + Mystone + Oltre + Grande

Floor: M9HX Mystone Ardesia Cenere Rett. 60x120 6 mm
M06V Mystone Ardesia20 Cenere Rett. 50x100
M9DM Oltre Natural Rett. 22,5x180

Wall: M968 Crogiolo Rice Grigio Lux 7,5x20
M967 Crogiolo Rice Natural Lux 7,5x20

Kitchen top: M99X Grande Metal Look Corten 162x324 12 mm


In & Out Grande + Mystone

Floor: MQW8 Mystone Ceppo di Gré Grey Rett. 80x80
M9CW Grande Stone Look Ceppo di Gré Grey Rett. 120x278

Wall: M90L Grande Resin Look Verde Chiaro Rett. 120x120
M7GW Grande Resin Look Rosa Cold Satin Rett. 120x278

Kitchen top: M2YP Grande Stone Look Basaltina 162x324 12 mm
M7GY Grande Resin Look Verde Scuro Cold Satin Rett. 120x278