Magnifica: szlachetność naturalnych kamieni, właściwości techniczne nowoczesnej ceramiki

czas trwania czytania minuty

Nowa kolekcja cienkowarstwowych płytek okładzinowych w nowatorskim dużym formacie

Magnifica to linia okładzinowych płytek ceramicznych z białej masy, idealna dla tych, którzy chcą nadać klasyczny akcent łazience lub ściance przeciwbryzgowej w kuchni, nie rezygnując przy tym z praktyczności nowoczesnej ceramiki. Dzięki niewielkiej grubości (tylko 7 mm) i nowemu dużemu formatowi 60×180 cm płytki te nadają się również do nietypowych zastosowań: można je wykorzystać jako okładziny w innych pomieszczeniach domu, a nawet – czemu by nie – ozdobić nimi drzwiczki mebli.

Kolekcja oferuje 5 różnych struktur powierzchni: Statuario i Calacatta Gold dla miłośników marmuru oraz Limestone Sand, Limestone Taupe i Moon dla tych, którzy wolą nowoczesny charakter kamienia. W tych samych 5 wykończeniach dostępne są również płytki o identycznych wymiarach (60×180 cm), lecz charakteryzujące się trójwymiarową strukturą z prążkowanym motywem o efekcie bambusa (dekor Mikado).

Magnifica oferuje ponadto różne elementy dekoracyjne umożliwiające podkreślenie żyłkowania i szlachetnego charakteru kamieni, którymi inspirowana jest kolekcja: są to 3 mozaiki i złota listwa (Golden), którą można wykorzystać do zaznaczenia miejsc przerwania ciągłości okładziny lub do oddzielenia różnych formatów i kolorów:

  • Stick, o wymiarach 29×38 cm, składa się z cienkich, wypukłych listew i proponuje 3 efekty kamienia (Limestone Sand, Limestone Taupe oraz Moon), ponadto może być układana zarówno w pionie, jak i w poziomie;
  • Strip to kolejna mozaika uzupełniająca kolekcję, składająca się z 3 identycznych modułów o wymiarach 60×60 cm, z których każdy jest podzielony na pionowe pasy o różnej szerokości, poprzedzielane z kolei metalicznymi wstawkami; mozaika jest dostępna we wszystkich 5 wersjach kolorystycznych;
  • Ostatnia mozaika, Circle, składa się z okrągłych płytek w formacie 31×31 cm z tytanowymi wstawkami. Mozaika jest oferowana w dwóch wersjach efektu marmuru: Statuario i Calacatta Gold.

Magnifica, idealna zarówno do domów prywatnych, jak i do przestrzeni komercyjnych, nadaje ścianom elegancki i prestiżowy wygląd, a jednocześnie zapewnia wysokie właściwości techniczne i łatwość konserwacji ceramiki do aranżacji wnętrz.