Małe formaty Crogiolo wygrywają w konkursie Muuuz International Awards

czas trwania czytania minuty

Muuuz, francuskie czasopismo specjalizujące się w architekturze i projektowaniu, uznało Crogiolo, serię płytek Marazzi w małym formacie, jednym ze zwycięzców ostatniej edycji MIAW (Muuuz International Awards) w kategorii „Layout, materials and coverings”.

Ustanowiło ją w 2013 roku francuskie czasopismo MUUUZ i co roku nagrodę MIAW (Muuuz International Awards) przyznaje się za najbardziej wyjątkowe produkty w dziedzinach architektury, wystroju wnętrz i dekoracji.

Redakcja czasopisma Muuuz wybrała serię Crogiolo jako jeden z najlepszych produktów w ostatniej edycji MIAW Design Awards w kategorii „Layout, materials and coverings”. Crogiolo to kolekcja płytek z ceramiki i gresu w małym formacie, o przyjemnej w dotyku powierzchni, pełnych kolorach i bogatej gamie elementów dekoracyjnych, będąca efektem połączenia rzemiosła z najnowocześniejszą technologią przemysłową. Przyznana nagroda jest dowodem uznania francuskiego czasopisma online dla przekazu estetycznego i projektowego tej kolekcji Marazzi: Crogiolo stanowi mariaż rzemieślniczego charakteru, oryginalności, kreatywności i doświadczeń zarówno pod względem technologii, jak i prowadzonych badań.

Specjalne wyróżnienie przyznano również serii Confetto, nowej linii gresu porcelanowego o nieregularnej powierzchni, półmatowej i miękkiej w dotyku, wykonywanej w ramach produkcji w cyklu zamkniętym, realizowanej z troską o zużycie naturalnych zasobów. Confetto występuje w 12 pełnych odcieniach, ciepłych i zimnych, stanowiąc doskonałe narzędzie w projektowaniu wnętrz, zarówno mieszkań, jak i tych z sektora kontraktowego, przytulnych i wykraczających poza utarte schematy.

Nagrody wręczono 6 czerwca w Paryżu.