Marazzi na targach KBB w Birmingham 2020

czas trwania czytania minuty

W dniach od 1 do 4 marca Marazzi prezentuje swoje nowości z ceramiki i gresu w NEC, National Exhibition Center, w Birmingham. 

Marazzi po raz pierwszy uczestniczy w targach KBB w Birmingham, będących punktem odniesienia w Europie w zakresie innowacji produktowych do kuchni, łazienek i sypialni. 

Centralną część przestrzeni ekspozycyjnej zajmuje wielofunkcyjna lada – kuchenna lub recepcyjna – oraz propozycja aranżacji łazienki wykonanej w całości z płyt gresowych Marazzi The Top, nowej kolekcji stworzonej specjalnie na potrzeby realizacji blatów, ścianek przeciwbryzgowych, stołów i niezliczonych opcji rozwiązań „szytych na miarę” do przestrzeni mieszkalnych i komercyjnych. Dopełnieniem strefy wystawienniczej są: Vero, nowy gres porcelanowy Marazzi o efekcie drewna, który niezwykle wiernie imituje naturalny dąb, oraz Crogiolo Lume, kolekcja stanowiąca nową, gresową interpretację uroku ręcznie wykonywanych majolikowych cegiełek, w nowatorskim formacie 6×24 cm, która w 2019 r. zdobyła główną nagrodę w kategorii wzornictwa produktowego w konkursie organizowanym przez Archiproducts, międzynarodową społeczność branży architektury i wzornictwa.

Przestrzeń ekspozycyjna, zaprojektowana przez Studio Marco Acerbis, łączy nowe zastosowania gresu z nową strukturą i ekspresją materiałów ceramicznych. Jak mówi architekt Acerbis „Nie można było nie wziąć pod uwagę wyraźnie prostokątnego układu stoiska; to właśnie jego wąski i długi kształt był od początku bardzo charakterystycznym elementem projektu. Lada, zbudowana z płyt z gresu porcelanowego tworzących wrażenie monolitycznej masy, jest ustawiona w kierunku wejścia. To właśnie od strefy wejścia projekt rozwija się zgodnie z liniami przestrzeni, które w sposób ciągły nadają kształt całemu wnętrzu. Jeśli więc kuchnia przedstawiona jest jako centralny element domu, charakterystyczny i wyraźnie obecny, łazienka cechuje się przestrzennością tworzoną przez wizualny dialog z materiałem, z którego wykonane są okładziny ścienne i posadzki. Przestrzenność ta jest wykorzystywana w taki sposób, aby tworzyć podobieństwa i różnice, wzbogacając wrażenia z wizyty na stoisku i pokazując wyjątkowość możliwych rozwiązań, które może zaoferować zastosowanie gresu porcelanowego.”
 

Marazzi zajmuje stoisko M100 w NEC, National Exhibition Center, w Birmingham.

Marazzi @ KBB
Stoisko 100
NEC, National Exhibition Center
North Ave, Marston Green
Birmingham B40 1NT