News

Marazzi London Design Competition: the winner is “Team Squires”

czas trwania czytania: 2 minuty

Marazzi London Design Competition: the winner is “Team Squires” - 1

Zachwycające, niezwykłe proporcje pokoju kąpielowego „total Grande”

Projekt studia Squire & Partners – Laura Guerrero, Paula Benitez Ruiz i Mattia Tintori zwyciężył w „Marazzi London Design Competition” – wydarzeniu zorganizowanym w ubiegłym miesiącu w salonie wystawowym Marazzi w Londynie przez zespół Marazzi UK.

W konkursie udział wzięły różne londyńskie pracownie architektoniczne, które miały za zadanie przygotować projekt z wykorzystaniem Grande – kolekcji dużych płyt Marazzi. Nie podano szczególnych ograniczeń dotyczących wykorzystania płyt, a pracownie mogły w pełni wykorzystać swoją kreatywność.

Jury przyznało, że wybór zwycięzcy nie był łatwy. W projektach, bardzo od siebie różnych, w bardzo oryginalny sposób przedstawiono interpretacje zastosowania dużych płyt gresowych.

W końcu jednak niezwykłe, gigantyczne proporcje łazienki całkowicie pokrytej płytami o efekcie kamienia Grande, w której meble, urządzenia sanitarne i ludzie przybierają niemal lilipucie rozmiary, stworzyły niezwykle sugestywny efekt wizualny, który uwiódł jury. Była to nowa koncepcja przestrzeni, w której płytki podłogowe i ścienne odgrywają główną rolę, nie przytłaczając jednak pozostałych elementów.

Laura, Paula i Mattia pojadą w nagrodę na krótką wycieczkę do Włoch, gdzie będą mieli okazję zwiedzić siedzibę Marazzi w Sassuolo oraz odbyć enogastronomiczną podróż po regionie Emilia-Romagna.