Marazzi na targach Euroshop Düsseldorf 2020

czas trwania czytania minuty

W dniach od 16 do 20 lutego Marazzi prezentuje swoje nowości z ceramiki i gresu w centrum targowo-kongresowym w Düsseldorfie. 

Po raz drugi Marazzi potwierdza swój udział w najważniejszych targach branży detalicznej Euroshop w Düsseldorfie

Przestrzeń ekspozycyjna, zaprojektowana przez Studio Marco Acerbis, łączy nowe zastosowania gresu z nową strukturalnością i ekspresją materiałów ceramicznych.  Jak mówi architekt Acerbis „Gres porcelanowy kojarzy nam się zwykle z materiałem w postaci płyt, dwuwymiarowym. Wyobrażamy sobie powierzchnię, która jest w stanie zapewnić mocne i bogate wrażenia strukturalne właśnie ze względu na jej dwuwymiarowość. Tymczasem przy realizacji tego projektu poszedłem dalej, stworzyłem monolityczną bryłę z bloków materiału umieszczonych na samym środku przestrzeni wystawienniczej i tworzących ladę, wokół której zorganizowane jest całe stoisko. Jest to mocny element rzeźbiarski, który nabiera jeszcze większego znaczenia ze względu na jego podział na dwa bloki: tworzą one wrażenie wzajemnej opozycji, jednak łączy je taki sam kształt i wykończenie. Stoisko zostało urządzone w taki sposób, aby pozostawić dużo przestrzeni na różne możliwości interpretacji gresu w świecie handlu detalicznego, tworząc przeplatające się, niewielkie ekspozycje. Ogólny efekt to elegancka architektura i jasna, żywa przestrzeń”.

Kluczową rolę na stoisku Marazzi odgrywają dwie kolekcje: Grande, płyty z gresu porcelanowego dostępne w różnych formatach, aż do wymiarów 160×320 cm i grubości 6 mm, oraz The Top, nowy projekt stworzony specjalnie na potrzeby realizacji blatów, ścianek przeciwbryzgowych, stołów i niezliczonych opcji rozwiązań „szytych na miarę” do przestrzeni mieszkalnych i komercyjnych.

Dopełnieniem przestrzeni wystawienniczej jest Crogiolo Lume Marazzi, kolekcja stanowiąca nową, gresową interpretację uroku ręcznie wykonywanych majolikowych cegiełek, w nowatorskim formacie 6×24 cm, która w 2019 r. zdobyła główną nagrodę w kategorii wzornictwa produktowego w konkursie organizowanym przez Archiproducts, międzynarodową społeczność branży architektury i wzornictwa.

Przestrzeń wystawiennicza Marazzi znajduje się w Pawilonie 11 – Stoisko B82 w centrum targowo-kongresowym w Düsseldorfie.

 

Marazzi @ Euroshop
Paw. 11. Stoisko B82
Messe Düsseldorf
Stockumer Kirchstr. 61
40474 Düsseldorf