Design

Czy Marazzi posiada certyfikat Green?

czas trwania czytania: 2 minuty

Czy Marazzi posiada certyfikat Green? - 1

Marazzi produkuje wszystkie płytki w fabrykach o „zamkniętym cyklu”, które przestrzegają norm zrównoważonego rozwoju ekologicznego. Wszystkie produkty oznaczone są certyfikatem ekologicznym ECOLABEL.

Wszystkie płytki ceramiczne i gresowe marki Marazzi produkowane są w systemie zamkniętym, tj. zgodnie z najwyższymi standardami pod względem jakości ekologicznej całego procesu produkcyjnego.

Ponadto nieszkodliwość ekologiczna produktów jest certyfikowana specjalnymi standardami, takimi jak oznakowanie ekologiczne Unii Europejskiej ECOLABEL, przyznawane produktom, które spełniają zarówno wymagania środowiskowe, jak i racjonalne wykorzystanie zasobów energetycznych oraz certyfikat LEED, który jest najważniejszym amerykańskim certyfikatem w zakresie energii i ochrony środowiska promowanym przez amerykańską spółkę Green Building Council.

Wymogi certyfikacji LEED promują zmniejszenie wpływu na środowisko naturalne spowodowanego wydobyciem i przetwarzaniem surowców, zachęcając do stosowania materiałów budowlanych składających się w co najmniej 40% z materiałów pochodzących z recyklingu. Wiele kolekcji płytek z ceramiki lub gresu porcelanowego Marazzi oznaczonych jest certyfikatami ekologicznymi Ecolabel i/lub Leed. Takie kolekcje są wyróżnione w katalogu adnotacją GREEN.

Jakość i środowisko