Marazzi otwiera nowy salon wystawowy w Lyonie

czas trwania czytania minuty

Nowy showroom o powierzchni ponad 400 m2 znajduje się w najmodniejszej dzielnicy i jest punktem odniesienia dla świata stylowego wyposażenia wnętrz w tym transalpejskim mieście.

Marazzi, międzynarodowy lider w zakresie designu i produkcji płytek ceramicznych, inauguruje nowy salon wystawowy w Lyonie.

Showroom przy 117, avenue Jean Jaurès, ma powierzchnię ponad 400 m2 i znajduje się w jednej z najbardziej dynamicznych, ożywionych kulturowo i stylowych dzielnic miasta, w której koncentrują się wszystkie najważniejsze międzynarodowe firmy związane z designem i wyposażeniem wnętrz, a mające swoje oddziały w Lyonie.

Przestrzeń wystawowa została zaprojektowana tak, aby zaprezentować zwiedzającym, architektom, projektantom, sprzedawcom lub prywatnym klientom poszukującym inspiracji, liczne rozwiązania materiałowe i możliwości kreatywne pod marką Marazzi oraz by pomieścić biura firmy.

W salonie znajduje się duża przestrzeń, w której eksponowane są płyty z gresu w rozmiarach extra-large, strefa techniczna prezentująca różne kolekcje i biblioteka materiałów, szereg prawdziwych pomieszczeń, z sugestiami i przykładami możliwych zastosowań ceramiki dla każdego rozwiązania mieszkaniowego i wreszcie – przestrzeń na zewnątrz, prawdziwy ogród, w którym można „wypróbować” produkty przeznaczone do zastosowań zewnętrznych.

Lyon jest od wielu lat siedzibą główną Marazzi we Francji. Otwierając nowy showroom oraz salony w Paryżu i Le Cannet, Marazzi ma już trzy przestrzenie wystawowe we Francji, która jest historycznie jednym z najważniejszych rynków dla Grupy.

Nowa inwestycja wpisuje się w strategiczną ścieżkę wyznaczoną przez Marazzi w celu wzmocnienia i pozycjonowania marki w międzynarodowej społeczności architektów i projektantów wnętrz. Ścieżkę, na której otwarto ostatnio salony pod szyldem Marazzi dedykowane klientom prywatnym i profesjonalnym architektom w dwóch ważnych miastach – Londynie i Warszawie.

„Otwarcie nowej przestrzeni w Lyonie – komentuje Mauro Vandini, CEO Marazzi – potwierdza silne zainteresowanie naszej Grupy rynkiem francuskim, na którym jesteśmy obecni od ponad 40 lat”.

„Rynek zaalpejski od zawsze był jednym z najważniejszych dla Marazzi – dodaje Vandini. Od dawna współpracujemy ze wszystkimi najważniejszymi francuskimi detalistami. Ta nowa przestrzeń ekspozycyjna ma na celu ugruntowanie pozycji Marazzi jako marki odniesienia zarówno dla naszych klientów, jak i dla społeczności architektów”.