Marazzi otwiera swój nowy flagowy salon w Atenach

czas trwania czytania minuty

Zajmujący powierzchnię 400 m2 i mieszczący się na parterze budynku The Orbit” jest zainspirowana mitologią grecką. Koncepcja salonu wystawowego Marazzi obejmuje produkty z ceramiki i gresu porcelanowego wystawiane w formie współczesnego labiryntu.

Firma Marazzi, międzynarodowy lider w projektowaniu i produkcji płytek ceramicznych, powstała w 1935 roku we Włoszech, a w Grecji jest obecna od końca 1990 roku. Teraz otwiera swój pierwszy salon flagowy w Atenach, w dzielnicy Ampelokipoi, by promować w nim swoje więzi ze społecznością klientów, architektów i projektantów poprzez połączenie tradycji z innowacją.

PPrzestrzeń o powierzchni około 400 metrów kwadratowych mieści się na parterze budynku „The Orbit” zaprojektowanego przez pracownię Vikelas Architects i LC Architects, a inspiracją dla niej był znany z mitologii greckiej labirynt. Sekwencja różnych ustawień w stylu „mix and match” z różnych materiałów pokazuje nieskończone możliwości, jakie zapewniają płytki ceramiczne i gresowe niezależnie od przygotowanego projektu.  Labirynt ten kończy się w bibliotece materiałów będącej swego rodzaju fizycznym katalogiem wysokiej klasy produktów, w którym można dotknąć i na własnej skórze „poczuć” powierzchnie, tekstury oraz kolory.

Na wejściu zastosowano duże płyty o efekcie marmuru Grande Marble Look Verde Aver i Bianco Arni, które pokrywają obszar recepcji i wnoszą do niego neutralne odcienie oraz miły dla oka efekt wyrobów wykonywanych ręcznie, typowy dla kolekcji Crogiolo Rice, będącej efektem badań Marazzi nad rzemiosłem o charakterze industrialnym, w którym na nowo odkrywa się piękno autentycznej, zdobionej ceramiki poprzez połączenie rzemieślniczej wiedzy i technologii przemysłowej.

Blat i powłokę kącika kawowego w całości wykończono płytami o Marble Look Capraia i Elegant Black z nowej linii The Top obejmującej duże płyty z gresu porcelanowego o charakterystycznej matowej, satynowanej lub błyszczącej powierzchni i niezwykle wyrafinowanemu wykończeniu, które przeznaczone są do wykańczania blatów roboczych, ścianek przeciwbryzgowych, stołów, drzwi i niezliczonych opcji „szytych na miarę” mebli do przestrzeni mieszkalnych i komercyjnych.

Wielkie otwarcie, zorganizowane we współpracy z agencją Design Ambassador, odbyło się 10 lutego.

CREDITS
Showroom Concept: Gianluca Rossi – Uainot architetti
Styling: Irene Arescaldino
Photos: Aphroditi Houlaki, Spyros Hound Photography / Design Ambassador