Project Portfolio

Płytki cementowe i płytki sześciokątne z gresu w nadmorskiej rezydencji na Szmaragdowym Wybrzeżu

czas trwania czytania: 3 minuty

Tysiące twarzy kolekcji Marazzi Powder w wilii w Portocervo - 1

Płytki Liberty i płytki sześciokątne z kolekcji Powder Marazzi zdobią typową śródziemnomorską rezydencję w Porto Cervo.

Trendem, który wydaje się być nieprzemijający, jest moda na płytki cementowe, okładziny typowe dla włoskiej tradycji, pozwalające tworzyć wiele rozwiązań dekoracyjnych oraz nadawać charakter wnętrzom i przestrzeniom zewnętrznym dzięki wciąż nowym kolorom i wzorom.

Rezydencja w Porto Cervo, którą zaprojektował Mauro Milani, jest przykładem tego, w jaki sposób dekoracja wykonana przy wykorzystaniu płytek cementowych i płytek sześciokątnych może podkreślić charakter i uwydatnić walory projektu typowej śródziemnomorskiej rezydencji.

Surowy budynek z bielonymi wapnem ścianami i z widokiem na przepiękne morze Szmaragdowego Wybrzeża zyskał nową wartość dzięki pomysłowi projektanta, który wkomponował w posadzkę i okładziny oryginalne dekory z gresu porcelanowego z kolekcji Powder Marazzi, wykorzystując je zarówno w przestrzeniach wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Na tarasie zewnętrznym projektant połączył typową dla miejscowej architektury biel z wzorem płytek Liberty z kolekcji Powder, wykorzystanych również do stworzenia krzywoliniowego, falistego obramowania między ścianami i podłogą.

Harmonijna ciągłość między powierzchnią zewnętrzną i wewnętrzną zostaje podkreślona dzięki wykorzystaniu dekoru Liberty jako okładziny zarówno stopni schodów, łączących zewnętrzną i wewnętrzną część domu, jak i części posadzki w strefie dziennej; tutaj dekoracja posłużyła do wyznaczenia strefy jadalni ze stołem i krzesłami, aby wyraźnie odróżnić ją od strefy salonu. Ciekawe jest powtarzanie się ruchu krzywoliniowego, który wyznacza granicę między dwoma strefami salonu.

Motyw dekoracji pojawia się również w łazience: płytki gresowe Powder w formacie sześciokątnym ułożono na posadzce oraz na części ścian kabiny prysznicowej i umywalki, tworząc kreatywną kompozycję, dzięki której pokój kąpielowy stał się naprawdę przytulny.

Zobaczcie teraz ten projekt dzięki naszej galerii zdjęć.

zapoznaj się z kolekcjami