Milano Design Week – Marazzi prezentuje nową kolekcję płyt Grande 2018 @ The Tile Club

czas trwania czytania minuty

Matteo Cibic we współpracy ze Studio Blanco zaprojektował tymczasową przestrzeń wywierającą wyjątkowe wrażenie, w której prezentowana jest kolekcja Grande 2018. The Tile Club, Marazzi Via Borgogna 2, Mediolan

W ramach Milano Desing Week 2018 Marazzi prezentuje The Tile Club, tymczasową przestrzeń, którą zaprojektował Matteo Cibic we współpracy ze Studio Blanco. Projekt zaprezentowano z okazji premiery nowej kolekcji płyt Grande 2018.

Inspirowany londyńskimi Gentleman’s Club, The Tile Club jest otwarty dla każdego, kto jest zainteresowany ceramiką jako formą sztuki i architektury. Cały projekt oparty jest o wykorzystanie nowych płyt z kolekcji Grande 2018 Marazzi: nowe rozmiary 160×320 i 162×324 cm, nowa grubość 12 mm obok dotychczasowych 6 mm, nowy look inspirowany najbardziej szlachetnymi marmurami, strukturalnym charakterem cementu i mineralnym pięknem metali – to cechy Grand Carpet, kolekcji firmowanej przez zespół Antonio Citterio Patricia Viel. Kolekcja w całości pokrywa kawiarnię i gabinet osobliwości, dwa z pięciu pomieszczeń klubu.

Lobby, centralnie otwarta strefa lounge i bistro dopełniają The Tile Club, przestrzeń stworzoną przez Marazzi wraz z projektantami, pomyślaną jako wyjątkowe doświadczenie, pełne sugestii, specjalnych performansów i dekoracji na ceramice, które można podziwiać na żywo – otwarte dla publiczności do czerwca 2018 r.

Matteo Cibic jest wielokrotnie nagradzanym włoskim projektantem znanym ze swoich realizacji o hybrydowych funkcjach i zabawnych, antropomorficznych formach. Cibic projektuje w dużej i małej skali, współpracuje zarówno z firmami, jak i kolekcjonerami. Jego prace wystawiane są w galeriach, muzeach i instytucjach na całym świecie. W 2017 r. otrzymał główną nagrodę w konkursie International Young Talent of the Year organizowanym przez Elle Decor.

Studio Blanco to agencja kreatywna specjalizująca się w identyfikacji wizualnej i strategiach komunikacji. Założyli ją Sara i Valerio Tamagnini. Ich agencja tworzy doświadczenia fizyczne i cyfrowe włączając markę, dla której pracuje, do szerszego kontekstu kulturowego. Od września 2013 r., Studio Blanco odpowiada za kierownictwo artystyczne Living – miesięcznika o projektowaniu wnętrz i stylu życia wydawnictwa Corriere della Sera.

 

The Tile Club
Showroom Marazzi
Via Borgogna 2, Mediolan

Milano Design Week
17-21 kwietnia 2018
godz. 10:00-20:00

kwiecień-czerwiec 2018
wtorek-piątek
10:00-13:00 i 14:30-19:00
sobota
10:00-16:00
poniedziałek i niedziela
ZAMKNIĘTE