Design

Mist i Cast, nowe okładziny o efekcie metalu i cementu pozwalają na nowo odkryć urok dekoracji

czas trwania czytania: 4 minuty

Mist i Cast: efekt oksydowanego metalu i cementu - 1

Dwie nowe kolekcje okładzin o wymiarach 25x38 cm i dużych walorach dekoracyjnych, z wyborem wzorów, które można ze sobą łączyć lub układać na zasadzie kontrastu.

Po latach dominacji trendu stylistycznego reprezentowanego przez minimalizm kształtów i kolorów, w dzisiejszym wystroju wnętrz odkrywamy na nowo urok dekoracji.

W okładzinach, podobne jak w elementach wyposażenia, dekoracja jest przedstawiana we współczesnej interpretacji, pokrywa powierzchnie o różnych teksturach i tworzywzory, które można ze sobą łączyć lub które można wykorzystywać na zasadzie kontrastu, tak aby nadać przestrzeniom głębię i charakter.

Marazzi wzbogaca więc swoją gamę okładzin, proponując dwie nowe kolekcje w formacie 25x38 cm, opracowane właśnie po to, aby uszlachetnić i spersonalizować wygląd ścian.

Pierwsza z nich to nowa kolekcja Mist, o niezwykle materialnej, geometrycznej grafice stylizowanej na dawne czasy, która proponujedyskretny, harmonijny i miękki w dotyku efekt cementu.

W pełnej spójności stylistycznej z najnowszymi trendami kolorystycznymi, w których dominują pastelowe i pozbawione nasycenia barwy, kolekcja Mist wyraża się w zestawie odcieni od szarego do beżowego, poprzez biały i niebieski.

Z czysto dekoracyjnego punktu widzenia nowa kolekcja Mist nawiązuje do tradycji ceramicznej, przedstawiając ją we współczesnej interpretacji. Tak więc w katalogu znajdziemy dekoracje, które pozwalają wyrazić różne style aranżacji wnętrz inspirowane wzorami dawnej majoliki, z geometryczną grafiką i bardziej klasycznymi motywami, a także falistymi powierzchniami z efektem 3D.

Druga nowa kolekcja w formacie 25x38 cm to Cast, okładzina o efekcie metalu, która dzięki swoim błyszczącym powierzchniom i rytmicznej geometrii jest niezwykle nowoczesną inspiracją dla wnętrz w stylu vintage lub przemysłowym. Nowa kolekcja Cast w pełni wpisuje się w jeden z najsilniejszych ostatnio trendów, jakim jest metalowe wykończenie, reinterpretując jego opalizujący urok w 4 różnych odcieniach.

Świetlistość oksydowanego metalu w kolekcji Cast wyraża się zarówno w zimnych odcieniach, takich jak Silver i Iron, jak i ciepłych: Beige i Oxide.
Dekoracje, harmonijnie zestawione ze stylizowanymi naturalnymi elementami, mieszają się z mocnymi akcentami kolorystycznymi lub płynnie przechodzą w geometryczne wzory o wyszukanym wykończeniu.

Również ta kolekcja zachęca do odważnych rozwiązań: do mieszania różnych kolorów, mozaik i efektów trójwymiarowych struktury Tide, aby tworzyć wnętrza o oryginalnym, modnym charakterze.

zapoznaj się z kolekcjami