Mystone Travertino, historia na nowo

czas trwania czytania minuty

Lapis Tiburtinus był jednym z najczęściej stosowanych na budowach kamieni: to trawertyn, przy użyciu którego zbudowano Amfiteatr Flawiuszów, czyli Koloseum, a wiele wieków później również Plac Świętego Piotra.

Jego kompaktowy charakter czynił go idealnym do wielu typów wykończenia; był niezwykle odporny na zużycie, a jego typowa porowatość nie przepuszczała wody. To był i nadal jest ponadczasowy materiał.

Kompaktowy charakter i wytrzymałość tego antycznego materiału połączono z najbardziej zaawansowanymi i innowacyjnymi technikami produkcji, jakie powstały w Laboratoriach Marazzi. Z połączenia tego powstał nowy gres Mystone Travertino, który nadaje temu kamieniowi, typowemu dla włoskiej tradycji budowlanej, silnie współczesne znaczenie.

Detale i niedoskonałości precyzyjnie odtworzono dzięki drukowi cyfrowemu Sublime Sync, w którym wzornictwo łączy się w perfekcyjny sposób ze strukturą wykończenia powierzchni, zapewniając mu głębię, jakiej dotychczas nie zdołano osiągnąć.

To nowe rozwiązanie produkcyjne to połączenie wysokiej rozdzielczości druku cyfrowego, mikro kombinacji błyszczących i matowych odcieni, z zaawansowanymi procesami produkcyjnymi, które określają, personalizując je, liczne tekstury powierzchni. Odcienie i struktura idealnie wpisują się w fakturę powierzchni trawertynu, zachowując typową porowatość tego antycznego materiału. 

Linia Mystone Travertino pozwala na rozszerzenie wydajności powierzchni poprzez zastosowanie w nich technologii StepWise, wykończenia, które zapewnia miękkość w dotyku i głębię, a także doskonałe parametry antypoślizgowe, i technologii High Performance, która sprawia, że powierzchnie zyskują wysoką wydajność z technicznego punktu widzenia, zgodnie z najsurowszymi normami międzynarodowymi.

Innowacyjne rozwiązania technologiczne, jakimi cechuje się linia Mystone Travertino, sprawiają, że jest ona idealna do zastosowań w środowisku mieszkalnym i kontraktowym, zarówno w pomieszczeniach wewnętrznych, jak i na przeróżnych powierzchniach zewnętrznych, ponieważ jest ona odporna nawet na najwyższy stopień zużycia.

Jasny beż, jasny szary, kremowy (Classico, Navona i Silver): te trzy kolory idealnie współgrają z wieloma różnymi teksturami, odtwarzając pod względem wyglądu i wrażeń dotykowych różne kamienie.

Do wyboru są też dwa możliwe dekory – Classic i Botanic -, a także trzy mozaiki (Freccia, Ovale i w formie płytek) oraz cztery różne formaty (90 x 180, 60 x 60, 60 x 120, 30 x 60 cm). Rodzaje wykończenia, jedno miększe i cieplejsze, a drugie bardziej błyszczące i wyrafinowane, podkreślają potencjał ekspresyjny Mystone Travertino, który stał się wręcz klasykiem zapewniającym wiele możliwości wraz z innymi propozycjami dostępnymi w obszernym katalogu Marazzi 2021.

Pobierz katalog stone effect!