Nietypowe piękno Rice

czas trwania czytania minuty

Dzięki technologii Marazzi powstaje Rice, nowa okładzina z gresu porcelanowego w stylu „handmade”, oferowana w ramach katalogu Crogiolo. Trzy małe formaty, cztery kolory i cztery dekory w kolekcji o nieregularnym charakterze, która zachęca do wrażeń dotykowych.

W katalogu Marazzi Crogiolo powstaje nowy rozdział, kolekcja Rice, która ubogaca techniczno-estetyczny trend przemysłowego rzemiosła i małego formatu.

Urok tego, co niedoskonałe i emocje związane z patyną czasu: dokładnie to jest w stanie wykrzesać ze ścian Rice, nowa okładzina z gresu porcelanowego, której technologia podarowała zaskakujący wygląd wyrobów ręcznych.

Powierzchnie z wyraźnie widocznymi materiałami, gęste, nieregularne, których aż chce się dotykać.

Wykończenie jest błyszczące, delikatnie satynowane, z miękkim szkliwem, które kojarzy się z ręcznie wykonywanymi majolikami.

Między poszczególnymi modułami można dostrzec delikatne zmiany odcienia, cieniowanie, kontrasty „jasny – ciemny” i niemal niezauważalne, minimalne oraz bezpośrednie zagłębienia i uwypuklenia w materiale. Niektóre płytki mają wzdłuż obwodu powierzchnię ziarnistą, jak cukier, lub żłobienia, aby po ułożeniu na ścianie zapewniony był jeszcze lepszy efekt, oczywiście – dzięki krawędziom rektyfikowanym – z jak najmniejszymi fugami.

Nie tylko nieregularności, lecz także wersje wymiarowe przyczyniają się do zwiększania jakości rytmicznej powierzchni: w ramach tej kolekcji poszerzono ofertę dostępnych formatów (wszystkie modułowe) Crogiolo, dodając do wersji 15 x 15 cm również formaty 5 x 15 cm i 7,5 x 20 cm.

Rice w swojej palecie barw obejmuje cztery kolory: Blu, Grigio, Bianco i Natural.

Zwłaszcza ten ostatni, wersja najbardziej neutralna, uwydatnia takie „wady” graficzne, jak niewielkie dziurki, ślady zanieczyszczeń, bruzdy.

W ramach tej kolekcji proponowane są również cztery warianty dekoracyjne. Struktura 3D Pleat nadaje powierzchni teksturę plisowaną, ale tylko w formacie 7,5 x 20 cm; dekor Leaf przypomina coś na kształt spontanicznego zielnika, z 46 losowymi motywami na modułach 5 x 15 cm; Blossom powstał z makro-cięć stylizowanych kwiatów i liści (16 motywów), z pełnokolorowymi tłami. Z kolei panel Garden 60 x 90 cm, składający się z 24 części 15 x 15 cm na białym tle udekorowanym w procesie sterowanego cyfrowo trzeciego wypału, jest zainspirowany tapetami o delikatnej kompozycji kwiatowej.