Nowe wymiary i pięć różnych pomysłów na udekorowanie ścian delikatnymi płytami ceramicznymi

czas trwania czytania minuty

Od efektu cementu po kwiatowe dekory: seria Alchimia Marazzi oferuje nieskończone możliwości rozwiązań

Czasami wystarczy pokryć tylko jedną ścianę, jeden kąt, a nawet jeden szczegół wnętrza ciekawym wykończeniem, aby nadać całemu projektowi bardziej kreatywny i oryginalny charakter.

Dziś chcielibyśmy przedstawić niezwykle innowacyjny produkt, o niespotykanych jak na ceramikę wymiarach, a także kilka rozwiązań, które mogą z powodzeniem znaleźć zastosowanie zarówno we wnętrzach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Tym razem głównym bohaterem jest kolekcja Marazzi Alchimia, opracowana z myślą o zapewnieniu licznych awangardowych opcji dekoracyjnych dzięki nowym, cienkim, wielkoformatowym płytom o wymiarach 60×180 cm, nadającym się do aranżacji zarówno nowych, jak i już istniejących pomieszczeń.

Zacznijmy od efektu cementu, bardzo cenionego przez miłośników współczesnego stylu ze względu na jego neutralną barwę i efekt strukturalny. Płytki o efekcie cementu mogą stanowić okładzinę całego pomieszczenia, na przykład łazienki, można je też wykorzystać do podkreślenia tylko jednej ściany w danym wnętrzu. Obecnie efekt cementu w ceramice staje się jeszcze bardziej wyrafinowany dzięki trójwymiarowym strukturom kolekcji Alchimia Raw i Wabi, z których pierwsza inspirowana jest efektem wygładzenia typowym dla mikrocementu, a druga charakterystycznym efektem szalunku, i które stanowią dobrą alternatywę dla powłok żywicznych. Obie struktury są dostępne we wszystkich czterech odcieniach kolekcji: White, Grey, Greige i Fango.

Dla tych natomiast, którzy poszukują bardziej kolorowej i dekoracyjnej, a jednocześnie minimalistycznej opcji, idealnym rozwiązaniem może być nieregularny geometryczny dekor w dużej skali. Taki jak wykończenie Arky, które łączy neutralne i pudrowe odcienie z wielkim wzorem geometrycznym, idealnym do ozdobienia ściany na całej wysokości, aby stworzyć niezwykle efektowne tło.

Tym natomiast, którzy pragną wzbogacić całość aranżacji nutą żywego koloru, proponujemy kwiatowe wzory w dużej skali, jakimi charakteryzuje się dekor Gipsy. Może to być doskonałe rozwiązanie na ścianę pokoju lub łazienki, a także do wykorzystania w formie akcentu kolorystycznego w salonie, nadaje się też do aranżacji wnętrz barów i restauracji, aby wprowadzić do nich żywą, kolorową nutę, gdyż materiał ten jest zdecydowanie bardziej wytrzymały i łatwiejszy do czyszczenia niż tapety.

Dla miłośników płytek cementowych i stylu vintage idealnym rozwiązaniem będzie dekor Boho. Dostępny w dwóch odcieniach kolorystycznych, ciepłym i zimnym, ten patchworkowy dekor pozostaje jedną z najchętniej wybieranych opcji jako okładzina kuchennych ścianek przeciwbryzgowych i ścian łazienek, a także element detali w klimacie retro.

Inną, bardziej klasyczną, ale wciąż bardzo wyrafinowaną opcją w zakresie dekorowania ceramiką, jest wykorzystanie okładzin mozaikowych: tradycyjnych, w kształcie małych kwadratowych lub prostokątnych płytek przymocowanych do siatki o strukturze jodełki, dostępnych we wszystkich kolorach, lub w wersji Dégradé, stanowiącej idealną mieszankę całej gamy odcieni dostępnych w tej kolekcji.

Daj się zainspirować galerią zdjęć.