Nowe propozycje w segmencie Thin Floor

czas trwania czytania minuty

Aby odnowić powierzchnie – niekoniecznie uciekając się do tak inwazyjnych prac remontowych jak rozbiórka i przywracanie okładziny na nowo – warto wybrać materiały o niewielkiej grubości, niskiej masie i które szybko można ułożyć na istniejących powierzchniach.

Często konieczność wybrania rozwiązań o niewielkiej grubości to odpowiedź na ograniczenia natury technicznej, takie jak – na przykład – konieczność zachowania wysokości między kondygnacjami, progów drzwiowych, połączeń pomiędzy podłogami istniejącymi w innych pomieszczeniach czy brak możliwości usunięcia istniejących elementów wykończeniowych.

W gamie produktów Concrete Look Cementum stanowi nową linię dostępną w dziewięciu formatach – osiem kolorów i cztery różne zdobienia – od geometrycznego po kwiecisty. W reakcji na znaczne zapotrzebowanie na gres ceramiczny, do kolekcji tej dodano wersję o grubości 6 mm z myślą o tak zwanych Thin Floor – cienkich płytkach gresowych, idealnych na podłogi.

Aby możliwe było układanie ich w różnych pomieszczeniach, w kolekcji tej połączono wyszukane rozwiązanie Premium Tecnology BodyPlus – innowacyjne masy, w których mieszanki naturalne barwionych surowców łączy się z mikro otoczakami, grysem i płatkami – z właściwościami antypoślizgowymi Premium Technology StepWise.

Cementum dołącza do propozycji na podłogi o niewielkiej grubości w ramach kolekcjin Mystone ArdesiaMystone Ceppo di Gré i Mystone Limestone, wszystkich zainspirowanych naturalnymi kamieniami.

Szybka kontrola z myślą o ułożeniu na doskonałym poziomie

Układanie cienkiego gresu porcelanowego odbywa się poprzez klejenie ich na starej podłodze.
Podkład musi więc spełniać określone wymagania, aby nowa warstwa wykończeniowa układana na istniejącej już podłodze została wykonana zgodnie z regułami sztuki.

Jeśli istniejąca podłoga jest w doskonałym stanie, można kontynuować prace bez szczególnych trudności. Jeśli natomiast na istniejącej podłodze występują liczne szczeliny, dobrze jest przewidzieć położenie najpierw tzw.membrany zapobiegającej pęknięciom – zwłaszcza w przypadku okładzin ceramicznych – w połączeniu z podkładem, który ułatwi jej przywieranie. A na dodatek, jeśli istniejąca podłoga odchodzi lub przy stukaniu w nią słychać pusty dźwięk, jakby pod powierzchnią brakowało materiału, części uszkodzone lub w gorszym stanie należy usunąć i przywrócić jastrych.

Nakładanie jednej podłogi na drugą to również doskonała okazja, aby zapewnić komfort akustyczny i cieplny pomieszczeń poprzez umieszczenie pod nową okładziną maty izolacyjnej. Aby zapewnić lepszą wydajność, a jednocześnie maksymalną trwałość wykonanej podłogi, matę należy dobrać w zależności od rodzaju wykończenia i najbardziej zalecanego sposobu ułożenia go.