Nowe warianty z myślą o oddawaniu z jeszcze większą wiernością charakteru prawdziwego (wł. „Vero”) drewna

czas trwania czytania minuty

Trzy jaśniejsze kolory Vero uczyniono niesamowicie realistycznymi za sprawą technologii premium druku cyfrowego o bardzo wysokiej rozdzielczości - Sublime Sync. Sabbia, Betulla i Larice w twórczy sposób wpisują się w rozwiązania współczesnej architektury

Nieznany dotąd sposób na gres porcelanowy o efekcie drewna i powrót do korzeni naturalnego stylu. Marazzi proponuje awangardową technologię, która z każdą kolejną kolekcją coraz doskonalej oddaje charakter materiału źródłowego. Vero wzbogaca się o trzy nowe, jaśniejsze warianty – SabbiaBetulla i Larice – które poszerzają paletę tego gresu porcelanowego, obok klasycznych kolorów Natural, Rovere, Castagno i Quercia, które występują w formatach 22,5 x 180, 20 x 120 cm oraz formacie chevron 11 x 54 cm.

Dzięki utworzeniu tych nowych jasnych odmian istnieje jeszcze więcej możliwości zastosowania tej serii, co sprawia, że nadaje się ona idealnie zarówno do mieszkań, jak i do użytku komercyjnego, nawet w sytuacjach wymagających znacznych obciążeń. Za sprawą wersji 20 x 120 cm o tradycyjnej grubości i wersji 40 x 120 cm o grubości 20 mm śmiało można ją też stosować na zewnątrz, zapewniając autentyczność niezrównanego stylu, a jednocześnie wysokie parametry techniczne. Vero staje się więc kolekcją łączącą w sobie praktyczność i wysoką odporność, jaką cechuje się gres porcelanowy z wrodzoną elegancją i naturalnością drewna, a tym samym idealnie wpisuje się w różne rozwiązania współczesnej architektury.

Efekt drewna Vero wykonano z zastosowaniem unikalnej technologii premium Sublime Sync, którą – w efekcie perfekcyjnie połączonej grafiki i struktury – wyróżnia niespotykany realizm i naturalność (wiernie odtworzono bowiem sęki czy żyłkowanie, a także efekt odczuwany w dotyku). Błyszczące i matowe barwy, które dokładnie odwzorowują strukturę, podkreślają za pomocą świateł i cieni naturalne niedoskonałości oraz cechy charakterystyczne dębu.

To materiał niezwykle zrównoważony i przyjazny środowisku, ponieważ powstaje w 40% z recyklingu, a to – w połączeniu z jakością ekologiczną całego cyklu produkcji przemysłowej – przyczynia się do zdobywania kredytów LEED.