<link rel="stylesheet" href="/static/CACHE/css/69de78ad90d1.css" type="text/css" media="screen, projection">

Design

Od marokańskiej tradycji po współczesne wzornictwo: odkrywamy kolekcję Zellige

czas trwania czytania: 3 minuty

Od marokańskiej tradycji po współczesne wzornictwo: odkrywamy kolekcję Zellige

Kolekcja płytek ceramicznych o efekcie szkliwionej majoliki zainspirowana architekturą północnoafrykańską

Mowa o Zellige, bowiem dokładnie tak nazywał się typowy marokański element architektoniczny, którym kolekcja ta jest zainspirowana: miał on pochodzenie pochodzenie berberyjskie i hiszpańsko-mauretańskie, wywodzi się prawdopodobnie z mozaiki bizantyjskiej i rzymskiej, a uzyskiwano go poprzez łączenie płytek ze szkliwionej terakotytak, by uformować z nich niezwykle barwny rysunek geometryczny. Prawdziwa forma sztuki dekoracyjnej teraz we współczesnej odsłonie na płytkach ceramicznych w formacie 10 x 10 cm.

Technologia produkcyjna Marazzipozwala na zachowanie w nienaruszonej formie uroku niedoskonałości chromatycznych i nieregularności powierzchni, zapewniając jednocześnie materiał okładzinowy o wyjątkowych parametrach technicznych. Ponadto delikatnie nieregularna krawędź ma symulować proces ręcznego łupania wykonywanego przez rzemieślników i pozwala na niemal idealnie przyległe układanie.

Gama kolorystyczna kolekcji Zellige jest niezwykle bogata: 12 intensywnych i mocno błyszczących kolorów, każdy proponowany w wielu różnych odcieniach, które sprawiają, że kompozycje i tekstury nabierają niezwykle wyrazistego charakteru. Można więc wybierać spośród takich kolorów jak Turchese, Salvia, Bosco, Cielo, Petrolio, China, Lana, Argilla, Cammello, Corallo, GessoiCarbone: są to kolory podstawowe, do których można dobrać „na życzenie” 3 mozaiki, wykonane z nieregularnych płytekucinanych pod skosem. Jedna z mozaik jest jednokolorowa (Bosco), natomiast pozostałe dwie proponowane są w dwóch kolorach (GessoiChina, Gesso iCarbone).

Kolekcja Zelligeto doskonałe rozwiązanie pozwalające uwydatnić ściany łazieneki kuchniw pomieszczeniach prywatnych i w sektorze kontraktowym. Stanowi dekoracyjną alternatywę dla modnych motywów geometrycznych, dzięki której można rozjaśnić powierzchnie i ożywić je jej wyrazistymi kolorami. Gradacje kolorów występujące na każdej pojedynczej płytce pozwalają na stworzenie unikalnych i wyjątkowych losowych połączeń.

Inspiracja tradycją sprawiła, że kolekcję Zellige można doskonale dostosować do wnętrz w stylu vintage, ale też świetnie odnajduje się ona w pomieszczeniach współczesnych i minimalistycznych, w których stanowi ważny stylistycznie element kontrastu.

zapoznaj się z kolekcjami