Fresco, nowa okładzina ceramiczna o efekcie tynku wapiennego

czas trwania czytania minuty

Ceramika wyraża najnowszy trend w dekoracji wnętrz, pochodzący aż z Japonii.

Wabi Sabi to japoński termin wywodzący się z filozofii buddyjskiej, który określa wizję świata opartą na akceptacji przemijania rzeczy i na pięknie niedoskonałości.

Dzisiaj pojęcie to pojawia się bardzo często, również w kontekście tendencji wnętrzarskich na 2018 rok: w szczególności znajduje swój wyraz w aranżacjach, w których dominują naturalne materiały i tkaniny, w okładzinach podkreślających strukturalny wygląd i wrażenia dotykowe, w przedmiotach wykonanych ręcznie, ogólnie w klimacie rzeczy naznaczonych przez czas i niedoskonałych.

Firma Marazzi, która już sprawdziła się w tym temacie, produkując gres o efekcie drewna Treverklife – inspirowany starym, zużytym drewnem pali z weneckiej laguny, zwanych briccole – kontynuuje swoje eksperymenty w nowej kolekcji Fresco.

Fresco to nowa okładzina, która imituje ręcznie nakładany tynk wapienny. Ta ceramiczna kolekcja, idealna do realizacji okładzin we wnętrzach domowych (a także w budynkach użyteczności publicznej oraz w małych sklepach), pozwala uzyskać nowy, wyraźnie strukturalny efekt .

Kolekcja jest dostępna tylko w jednym formacie – 32,5×97,7 cm – o grubości zaledwie 6 mm, z różnymi opcjami dekoracyjnymi, w pięciu kolorach.
Przykładem może być Micromos, – nowa struktura 3D charakteryzująca się nieregularnymi płytkami i zużytymi krawędziami, – która po nałożeniu na ścianę daje naprawdę niepowtarzalny, niemal wibrujący efekt. To idealna okładzina, aby nadać charakter tym ścianom domu, na których zwykle nie wykorzystuje się dekoracji mozaikowej, na przykład za zagłówkiem łóżka.

Również dekor Crochet wyraża piękno niedoskonałości, ale tym razem jest to piękno dekoracyjnych tynkowanych ścian, na których widać upływ czasu. Kolekcja, dostępna zarówno w ciepłej, jak i w zimnej tonacji barw, wyróżnia się bardzo realistycznym efektem strukturalnym i kolorystycznym, idealnym do pokrywania i uszlachetniania różnego typu powierzchni.

Daj się zainspirować naszą galerią zdjęć.