Oltre, współczesny dąb według koncepcji Marazzi: minimalistyczny, technologiczny i antybakteryjny

czas trwania czytania minuty

Po Vero firma Marazzi, wraz z kolekcją Oltre, wnosi na nowe wyżyny ekspresyjno-technologiczne gres porcelanowy o efekcie drewna

Nigdy bardziej niż w obecnych czasach, w których jesteśmy zmuszeni do pozostawania w domach, nie doświadczyliśmy takiej potrzeby posiadania mieszkania, które byłoby przytulne, bezpieczne, funkcjonalne i zdrowe. Nowa kolekcja Oltre firmy Marazzi spełnia, w ramach tylko jednego materiału, wszystkie te wymagania, łącząc z ciepłą i naturalną spójnością drewna możliwości, jakie może zapewniać gres porcelanowy, również te związane z higieną.

O ile w kolekcji Vero estetyka drewna wyrażona poprzez ceramikę podkreślała wyrafinowane wykończenie, skrawanie ręczne i mocne przebarwienia, w Oltre ewoluuje ona w kierunku szlachetnego dębu o wyższej jakości, tego najrzadszego, jaki można uzyskać z tej rośliny. W efekcie mamy do czynienia z drewnem o minimalistycznym ciepłych charakterze, w stylu skandynawskim i współczesnym.

Wszechstronna pod względem gamy kolorystycznej (White, Natural, Sand i Caramel), formatów (22,5 x 180 – 20 x 120 – 30 x 120 cm), wykończenia (naturalne lub Grip), zastosowań (wnętrza/zewnętrza, sektor mieszkalny/komercyjny o niewielkim natężeniu ruchu), kolekcja Oltre to propozycja niezwykle zaawansowanego parkietu ceramicznego, któremu nowa technologia Sublime Sync® nadaje naturalny, matowy, niezwykle realistyczny wygląd.

Jest ona efektem wyszukanych procesów przemysłowych i stanowi koncentrat nowych technologii klasy premium opracowanych przez firmę Marazzi.

Sublime Sync: druk cyfrowy i struktura materiałów o wysokiej rozdzielczości.

High Performance: wytrzymałość i uniwersalność, możliwość stosowania na powierzchniach wewnętrznych i zewnętrznych. 

StepWise: właściwości techniczne miękkich w dotyku i łatwych w czyszczeniu powierzchni antypoślizgowych.

Zero Glossy: nowa generacja szkliwa o nadzwyczaj matowych efektach.

Puro Marazzi Antibacterial: najnowsza, innowacyjna technologia, dzięki której usuwa się z powierzchni ceramicznej nawet 99,9% bakterii i innych szkodliwych mikroorganizmów poprzez zastosowanie w pierwszych fazach wypalania dodatków hamujących ich namnażanie się, zapewniając stałe i długotrwałe działanie niezależnie od warunków oświetleniowych.