Outdoor Trends – najnowsze propozycje firmy Marazzi

czas trwania czytania minuty

Przestrzenie w domu stają się coraz bardziej hybrydowe, a ciągłość między wnętrzem i zewnętrzem jest wysoce ceniona. Przestrzeń zewnętrzna ma teraz pełnić rolę prawdziwych pokoi gotowych na rozwiązania przewidziane dla kuchni czy strefy dziennej, ale także przestrzeni do pracy czy uprawiania sportu.

W ciągu ostatnich dwóch lat odnotowano znaczny wzrost liczby klientów poszukujących domów z dużymi i uniwersalnymi przestrzeniami zewnętrznymi, co spowodowało większe zainteresowanie obszarami podmiejskimi, gdzie wartość nieruchomości pozwala na inwestycje w większe domy. Również w naszych domach zmodyfikowaliśmy tarasy i balkony, zwiększając ich poziom komfortu i funkcjonalność oraz przystosowując je do pracy, nauki i wypoczynku na świeżym powietrzu.

Są wodoodporne, antypoślizgowe – między innymi dzięki powierzchni strukturalnej – oraz plamoodporne, mrozoodporne i ognioodporne. Nie zmieniają koloru pod wpływem warunków atmosferycznych, a dzięki grubości 20 mm są ultrawytrzymałe, co sprawia, że układanie ich jest łatwe i uniwersalne. Płytki z gresu porcelanowego z kolekcji Marazzi, przeznaczone na powierzchnie zewnętrzne, w pełni spełniają potrzeby zmodyfikowania czy odnowienia przestrzeni zewnętrznych, zarówno w domach, jak i w mieszkaniach. Nowe propozycje potwierdzają, że umiejętności tworzenia oraz kreatywność projektantów wnętrz i architektów nie znają granic.
 

Uniche z myślą o Morzu Śródziemnym

Ostuni, Cadiz, Arles i Avignone: w kolekcji Uniche śródziemnomorskie kamienie wapienne odnalazły nową, niezwykle urokliwą formę. Naturalne surowce, zrównoważona i awangardowa produkcja, nowa technologia 3D Ink zastosowana po raz pierwszy na strukturze i na powierzchni płytek, sprawiają, że jest to kolekcja o mocnej tożsamości estetycznej i dotykowej, z niezwykle realistycznym efektem kamienia.

Przewidziano trzy rodzaje wykończenia – naturalne i Velvet, w przypadku wnętrz, oraz strukturalne, do stref zewnętrznych – i cztery formaty (60 x 120, 60 x 60, 30 x 60, 30 x 30 cm), do których dołączyły: opcja o dużej grubości 20 na przestrzenie zewnętrzne, a także kompletna gama elementów specjalnych do realizacji takich projektów jak, na przykład, baseny.

Innowacyjna technologia StepWise nadaje tej nowej kolekcji doskonałe właściwości antypoślizgowe i to pomimo całkowitego braku chropowatości, a jednocześnie zapewnia miękką w dotyku i łatwą do czyszczenia powierzchnię.

Cementum – wyrafinowane i wytrzymałe piękno

Kolekcja Cementum, w wersji strukturalnej i o dużej grubości 20 mm, to interpretacja tego jakże ważnego w historii architektury materiału, oddająca związane z nim wrażenia dotykowe i spójność kolorystyczną. Akcenty kolorystyczne podkreślają głębię i bogactwo tekstur, a zastosowanie szkliw antyrefleksyjnych – zawierających mieszanki przeznaczone specjalne dla każdej barwy – sprawia, że całość wygląda niezwykle realistycznie. Cementum skupia w sobie wiele z innowacji opracowanych przez laboratoria Marazzi. Naturalny wygląd zapewniany przez wstawki materiałowe będące efektem technologii produkcyjnej BodyPlus jest uwydatniany przez powierzchnię antypoślizgową, miękką w dotyku i matową, zrealizowaną dzięki technologii StepWise. Cementum to kolekcja wykonana w technologii High Performance: uniwersalna, wytrzymała i idealna zarówno do wnętrz, jak i na zewnątrz.

Mystone Travertino – nowe życie starożytnego materiału

Kompaktowy charakter i wytrzymałość tego starożytnego materiału połączono z najbardziej zaawansowanymi i innowacyjnymi technikami produkcji, jakie powstały w Laboratoriach Marazzi. Z połączenia tego powstał nowy gres Mystone Travertino, który nadaje temu kamieniowi, typowemu dla włoskiej tradycji budowlanej, silnie współczesne znaczenie. Wytrzymałość, uniwersalność, różnorodność wykończeń i formatów potwierdzają, że kolekcja ta idealnie nadaje się do tworzenia przestrzeni zewnętrznych, zapewniając taką samą jakość, wytrzymałość i dbałość o detale jak w przestrzeniach zamkniętych.

Detale i niedoskonałości kamieni precyzyjnie odtworzono dzięki drukowi cyfrowemu Sublime Sync, w którym wzornictwo łączy się w perfekcyjny sposób ze strukturą wykończenia powierzchni, zapewniając zaskakującą głębię.

Również w linii Mystone Travertino postanowiono poprawić jakość powierzchni poprzez zastosowanie w niej technologii Premium StepWise i High Performance, które sprawiają, że powierzchnie zyskują wysoką wydajność z technicznego punktu widzenia, zgodnie z najsurowszymi normami międzynarodowymi.

Oltre – estetyka drewna

W kolekcji Vero estetyka drewna wyrażana przez ceramikę uwydatnia wyrafinowane wykonanie, ręczne skrawanie i mocne przebarwienia. W Oltre, kolekcji stanowiącej koncentrat nowych technologii premium firmy, w centrum uwagi znajduje się szlachetny dąb, drewno przywodzące na myśl skandynawski minimalizm o współczesnej elegancji. W wersji na powierzchnię zewnętrzną kolekcja ta sprawdza się idealnie również jako okładzina podłóg zewnętrznych, uzupełniając gamę formatów o serię specjalnych elementów, które umożliwiają realizację dowolnego projektu. Innowacyjną teksturę uzyskano w tej kolekcji dzięki nowej technologii Sublime Sync – technice „wpustów” pomiędzy grafiką a strukturą, która niezwykle wiernie pozwala odtworzyć charakterystyczne dla drewna sęki, żyłkowanie oraz wrażenia dotykowe. Błyszczące i matowe emalie, które dokładnie odwzorowują inspirowaną naturą strukturę, podkreślają za pomocą świateł i cieni naturalne niedoskonałości i cechy charakterystyczne dębu, nadając powierzchniom naturalny, matowy i hiperrealistyczny wygląd.