Outdoor Trends – najnowsze propozycje firmy Marazzi

czas trwania czytania minuty

Przestrzenie w domu stają się coraz bardziej hybrydowe, a ciągłość między wnętrzem i zewnętrzem jest wysoce ceniona. Przestrzeń zewnętrzna ma teraz pełnić rolę prawdziwych pokoi gotowych na rozwiązania przewidziane dla kuchni czy strefy dziennej, ale także przestrzeni do pracy czy uprawiania sportu.

W ciągu ostatnich dwóch lat odnotowano znaczny wzrost liczby klientów poszukujących domów z dużymi i uniwersalnymi przestrzeniami zewnętrznymi, co spowodowało większe zainteresowanie obszarami podmiejskimi, gdzie wartość nieruchomości pozwala na inwestycje w większe domy. Również w naszych domach zmodyfikowaliśmy tarasy i balkony, zwiększając ich poziom komfortu i funkcjonalność oraz przystosowując je do pracy, nauki i wypoczynku na świeżym powietrzu.

Są wodoodporne, antypoślizgowe – między innymi dzięki powierzchni strukturalnej – oraz plamoodporne, mrozoodporne i ognioodporne. Nie zmieniają koloru pod wpływem warunków atmosferycznych, a dzięki grubości 20 mm są ultrawytrzymałe, co sprawia, że układanie ich jest łatwe i uniwersalne. Płytki z gresu porcelanowego z kolekcji Marazzi, przeznaczone na powierzchnie zewnętrzne, w pełni spełniają potrzeby zmodyfikowania czy odnowienia przestrzeni zewnętrznych, zarówno w domach, jak i w mieszkaniach. Nowe propozycje potwierdzają, że umiejętności tworzenia oraz kreatywność projektantów wnętrz i architektów nie znają granic.
 

Uniche z myślą o Morzu Śródziemnym

Ostuni, Cadiz, Arles i Avignone: w kolekcji Uniche śródziemnomorskie kamienie wapienne odnalazły nową, niezwykle urokliwą formę. Naturalne surowce, zrównoważona i awangardowa produkcja, nowa technologia 3D Ink zastosowana po raz pierwszy na strukturze i na powierzchni płytek, sprawiają, że jest to kolekcja o mocnej tożsamości estetycznej i dotykowej, z niezwykle realistycznym efektem kamienia.

Przewidziano trzy rodzaje wykończenia – naturalne i Velvet, w przypadku wnętrz, oraz strukturalne, do stref zewnętrznych – i cztery formaty (60 x 120, 60 x 60, 30 x 60, 30 x 30 cm), do których dołączyły: opcja o dużej grubości 20 na przestrzenie zewnętrzne, a także kompletna gama elementów specjalnych do realizacji takich projektów jak, na przykład, baseny.

Innowacyjna technologia StepWise nadaje tej nowej kolekcji doskonałe właściwości antypoślizgowe i to pomimo całkowitego braku chropowatości, a jednocześnie zapewnia miękką w dotyku i łatwą do czyszczenia powierzchnię.