People

Piękno codziennych gestów

czas trwania czytania: 5 minuty

Piękno codziennych gestów
Rossana Dian

wywiad z Rossana Dian

Deski do krojenia z wykończeniem z gresu o efekcie marmuru wykonane specjalnie przez Marazzi na rzecz cucinosano.com. Projekt promowany przez influencerkę Rossanę Dian z myślą o funkcjonalności, higienie oraz estetyce, która każdemu przypadnie do gustu. Bowiem, jak mawia 'La Ross', „gres porcelanowy będzie luksusem codzienności”!

Influencerka Rossana Dian rozpoczyna współpracę z firmą Marazzi przewidującą tworzenie nietypowych desek do krojenia wykonywanych z gresu porcelanowego, które mają być dystrybuowane poprzez sklep internetowy w ramach bloga cucinosano.com, z prostymi przepisami kuchennymi z samych zdrowych składników. Deski do krojenia są wykonane w całości z płyt z gresu porcelanowego o grubości 6 mm z kolekcji The Top Marble Look, w wykończeniu Saint Laurent Satin i Lux, Calacatta Vena Vecchia Lux i Capraia Matt, zapewniają więc odporność na przecięcia i czynniki chemiczne, higienę i niezmienność w miarę upływającego czasu.

Ale przenieśmy się nieco w czasie. Popularna 'La Ross', czyli właściwie Rossana Dian, pochodzi z Modeny, ale mieszka nad jeziorem Garda. Nie jest kucharką z wykształcenia, lecz samoukiem, który przez lata rozwijał kulturę spożywania posiłków począwszy od bezpośrednich doświadczeń i wymiany informacji z przyjaciółmi przy stole. Jej wiedza na temat zdrowej kuchni jest efektem jej osobistego zamiłowania do zdrowego odżywiania się, by czuć się dobrze z samym sobą i by utrzymywać formę. Rossana Dian, twórczyni książki kucharskiej bazującej na wyborze produktu i jego identyfikowalności, bardzo dużą wagę przykłada do zgłębiania różnych składników. Dzięki takiej, a nie innej filozofii, zdobyła uznanie 267 tysięcy obserwatorów na Instagramie i 21 tysięcy na Facebooku.


Jak powstała inicjatywa desek do krojenia i w jaki sposób rozpoczęłaś współpracę z Marazzi?

Znam Marazzi doskonale, w końcu pochodzę z Modeny! Kocham firmy z mojego terytorium, a samych Modeńczyków jeszcze bardziej ;-). W salonie firmowym poznałam kilka osób odpowiedzialnych za marketing i od razu zafascynowały mnie nie tylko te osoby, ale niesamowite projekty, jakie widziałam na wystawie, więc od razu przyszedł mi do głowy pewien pomysł...


Na podstawie jakich kryteriów wybrałaś wykończenia i dlaczego postawiłaś na gres porcelanowy?

Deski do krojenia sygnowane przez cucinosano musiały być piękne, funkcjonalne i higieniczne. I musiały mieć w sobie to poczucie domowej atmosfery, niekoniecznie jednak miały ważyć tak dużo jak marmur. Ponieważ gotuję codziennie, pomyślałam również, że przy wyrabianiu ciasta nie powinny się przesuwać. Wybrałam gres porcelanowy, ponieważ ma odpowiednią wagęi ponieważ nie tylko jest materiałem wysoce higienicznym oraz niezwykle łatwym w czyszczeniu, co jest istotnym aspektem w kuchni, lecz także może poszczycić się jakością estetyczną i wyglądem godnym wysoce cennych materiałów, ale w przystępnych cenach. Chciałam również, aby te deski do krojenia mogły być wystawiane jako designerski, aczkolwiek funkcjonalny przedmiot. Firma Marazzi wykonała te produkty dokładnie tak, jak oczekiwałam, dla mnie i dla społeczności moich obserwatorów.


Jaki wolumen desek przewidujesz i jak zamierzasz je dystrybuować?

Dopiero co ruszyliśmy, nie wiem jeszcze, jaki będzie ich wolumen ;-) Na tę chwilę będą one dystrybuowane online poprzez moją stronę cucinosano.com. Mam nadzieję, że moja współpraca z Marazzi będzie miała charakter długotrwały. Ponieważ dobraliśmy się z Marazzi i naprawdę się polubiliśmy, przewiduję długą historię pomysłów. Zamierzam też przeprojektować wnętrza mojego domu z wykorzystaniem gresu porcelanowego: materiał ten będzie luksusem codzienności!

zapoznaj się z kolekcjami