Płytki cementowe i sześciokątne: wiecznie młody trend

czas trwania czytania minuty

Dialog między przeszłością a teraźniejszością, między kreatywnością a innowacją technologiczną.

Istnieje wiele różnych źródeł, z których można czerpać inspirację, urządzając swój dom: naturalne elementy, kolory, ślady pozostawione przez płynący czas, różne kultury i tradycje.

W ten sposób powstają kreatywne rozwiązania dostosowane do różnych potrzeb, jak na przykład płytki cementowe, w których w okresie od końca XIX wieku do początku XX wieku zakochali się architekci reprezentujący styl secesyjny i art nouveau.

Te bardzo dekoracyjne płytki przekroczyły granice czasu dzięki umiejętnym interpretacjom designerów i firm, które – wzbogacone o dokonania nowych technologii – proponują nowe rozwiązania estetyczne i funkcjonalne.

Pierwotnie wykonywane z pasty cementowo-żywicznej, dziś produkowane są z gresu porcelanowego, aby umożliwić tworzenie atmosfery i rozwiązań dekoracyjnych nawiązujących do dawnych czasów, zapewniając jednocześnie funkcjonalność, odporność, twardość i inne właściwości na bardzo wysokim poziomie.

W ramach tego trendu łączącego przeszłość z teraźniejszością firma Marazzi oferuje kilka kolekcji.

Jeśli szukacie dekorowanej płytki cementowej we współczesnej wersji, Marazzi proponuje D_Segni – kolekcję na nowo interpretującą w gresie urok ręcznie wykonanych płytek cementowych: 7 kolorów i wzory graficzne, geometryczne lub kwiatowe, które można ze sobą łączyć, projektując przestrzenie o silnie zaakcentowanym charakterze dekoracyjnym. Odnowiona kolekcja D_Segni, wzbogacona o dwie nowe wersje: D_Segni Colore i D_Segni Scaglie.

Wersja D_Segni Colore jest oferowana w trzech nowych, pełnych, przykurzonych kolorach – Indigo, Tangerine i Mustard, do których dołączają cztery nowe elementy dekoracyjne Tappeto oraz nowy Decoro Mix z 15 różnymi wzorami.

Z kolei wersja D_Segni Scaglie, inspirowana weneckim lastriko, jest dostępna w 6 odcieniach: White, Black, Anthracite, Grey, Blue i Yellow. Odłamki o efekcie marmuru na przykurzonej gresowej powierzchni występują również w 7 różnych dekoracjach Tappeto oraz na płytkach Decoro Mix, które poszerzają ścieżkę dekoracyjną całej kolekcji.

Do bardziej miękkich, otulających wnętrz Marazzi proponuje natomiast płytki cementowe z serii Block, inspirowane żywicą. Przecierana powierzchnia z naprzemiennie występującymi efektami błysku i matu, zestawionymi „ton w ton”, pomaga stworzyć sugestywną atmosferę.

W trend „vintage” doskonale wpisują się również płytki sześciokątne, o mocno dekoracyjnym charakterze, które w pierwszych latach XX wieku zdobiły wiele domów we włoskich centrach historycznych i które Marazzi proponuje dziś w różnych kolekcjach.

Kolekcja Powder, gres inspirowany miejskimi materiałami cementowymi; kolekcja Cotti d’Italia, która oddaje urok klasycznego materiału ceramicznego, wnosząc ze sobą całe ciepło i tradycję szlachetnej włoskiej terakoty, wreszcie kolekcja Clays, idealna dla tych, którzy marzą o kreatywnych, strukturalnych wnętrzach.

Płytki sześciokątne z kolekcji Clays symbolizują ideę eleganckiego spotkania tego, co dawne, z tym, co współczesne: terakota i cement uzupełniają się wzajemnie, tworząc mocny efekt wizualny.

Płytki cementowe i sześciokątne reprezentują prawdziwy dialog między przeszłością, teraźniejszością i przyszłością, który nigdy nie traci na aktualności.

Odkrywaj kolekcje i daj się zainspirować naszą galerią zdjęć.