Płytki o efekcie majoliki i nowy wygląd Maréna Beach

czas trwania czytania minuty

Kolekcja Crogiolo Scenario posłużyła do odnowienia wnętrz obiektu plażowego na Riwierze Adriatyckiej.

Odnowiony ostatnio zgodnie z projektem pracowni Gruppo Lithos Architettura Maréna Beach to obiekt plażowy z restauracją w Lido di Savio, na odcinku wybrzeża, który dla wielu Włochów stanowił (i wciąż stanowi) miejsce wakacji w najlepszym wydaniu.

Jego renowacja to hołd dla najbardziej beztroskiego okresu, jaki wspominają Włosi, dzięki projektowi wnętrz, który umiejętnie łączy w sobie materiały we współczesnym stylu ze wzorami w stylu vintage, nowoczesnym umeblowaniem i elementami retro.

 

Gres o efekcie majoliki z kolekcji Crogiolo Scenario okazał się idealny, by symbolicznie powiązać przeszłość z teraźniejszością: podłogę wewnętrzną restauracji pokryto jednobarwnymi płytkami w kolorze niebieskim, które graniczą z dekoracyjnym „dywanem” z płytek w kolorach białym i niebieskim, barwach, które odtworzono też na niektórych detalach dekoracyjnych na ścianie.

Format 20 x 20 Scenario, seria nawiązująca do grafiki archiwalnej kolekcji Marazzi, I Pennellati, zaprojektowanej przez Veneria Martiniego w 1958 roku, pozwala na tworzenie powtarzających się dekorów i wzorów geometrycznych z efektem nieskończoności, również w wersji biało-czarnej.
W tym przypadku wybrany motyw pozwolił na powtarzanie białych kół na kolorowym tle, ale kolekcja ta oferuje liczne inne możliwości twórcze dzięki pozostałym 2 wersjom „dywanów” i 1 propozycji stanowiącej kombinację poszczególnych wzorów.

Cechą szczególną Scenario jest matowość jej powierzchni, która sprawia, że efekt pociągnięcia pędzlem, typowy dla tradycyjnych majolik, nabiera współczesnego charakteru.

 

Doskonale sprawdziło się również połączenie płytek w stylu vintage i drewna, materiału wybranego zarówno na podłogi zewnętrzne, jak i jako element wystroju wnętrz Marèna Beach.

Po raz kolejny gres porcelanowy okazał się doskonałym materiałem potrafiącym nadać pomieszczeniu mocny charakter dzięki swojej wszechstronności stylistycznej, zapewniając jednocześnie wysokie standardy higieny i jakości dzięki swoim parametrom technicznym.
To wszystko zalety, które w obiekcie o tak dużym ruchu osób okazują się naprawdę niezbędne.

Przejrzyj galerię. 

 

Zdjęcia

Projekt wnętrz i zdjęcia:

Gruppo Lithos Architettura