Marazzi Hello, płytki ceramiczne inspirowane subway tiles

czas trwania czytania minuty

Jeden mały format, wiele kolorów i wiele rozwiązań w zakresie układania płytek o strukturze diamentu i w kształcie cegiełki.

Dlaczego subway tiles wciąż cieszą się dużym sukcesem w branży wyposażenia wnętrz? Odpowiedź jest prosta: ponieważ oprócz tego, że mają urok jednocześnie współczesny i vintage, są też praktyczne i odpowiednie do wielu rodzajów pomieszczeń.

Angielska nazwa „subway tiles”, czyli płytki metro, nawiązuje do charakterystycznych płytek w kształcie cegiełek, które były używane jako okładzina na pierwszych XX-wiecznych stacjach metra, poczynając od tych w Londynie i Nowym Jorku. Wyróżniające je cechy to błyszcząca emalia i krawędzie o strukturze diamentu, czyli fasetowane z każdej strony.

Dziś płytki w stylu metro znajdują zastosowanie przede wszystkim w łazience i w kuchni. Moda na nie wywodzi się z krajów anglosaskich, gdzie płytki metro są ulubioną okładziną wykorzystywaną do pokrycia tzw. backsplash, czyli ścianki przeciwbryzgowej w kuchni. Płytki metro są również wybierane do aranżacji wnętrz pubów i bistro, zarówno ze względu na ich typowy klimat retro, jak i łatwość czyszczenia.

Kolekcja okładzin ceramicznych Hello, Marazzi obejmuje typowe płytki w stylu metro, w klasycznym formacie cegiełki o wymiarach 7,5×15 cm i w wielu różnych kolorach.

Płytki mają tylko jeden format, ale można je układać na wiele różnych sposobów: od klasycznego poziomego z przesuniętymi fugami, który pozwala odtworzyć typowy wzór cegły, po poziomy z nakładającymi się fugami, aby uzyskać wyraźnie geometryczny, współczesny efekt. Nie należy też zapominać o znaczeniu koloru fug: fuga kontrastowa (na przykład czarna do białych płytek) podkreśli wzór okładziny, podczas gdy kolorowa fuga nada Waszym ścianom kreatywny i zaskakujący wygląd.

Jeśli natomiast wolicie odtworzyć klasyczny efekt metro , postawcie na płytki Hello w wersji błyszczącej lub o strukturze diamentowej, ułożone poziomo z przesuniętymi fugami w kolorze szarym lub czarnym, w kolorze White.