D_Segni i Art: urok weneckiego lastriko

czas trwania czytania minuty

Płytki cementowe i lastriko wracają do mody w nowych kolekcjach

O ile przez wiele lat świat designu i architektury faworyzował minimalistyczny styl charakterystyczny dla krajów nordyckich, znany z prostych i oszczędnych linii, o tyle w ostatnim czasie wyraźnie proponuje się powrót do włoskiej tradycji.

Włoski styl znalazł swój wyraz za oceanem w wielu formach, od architektury do kino, poprzez sztukę i fotografię, przechodząc od prostych linii i minimalistycznych przestrzeni do wnętrz charakteryzujących się dużą dbałością o szczegóły, o elegancję, o komfort, i tworząc trend, który nigdy nie straci na aktualności.

Jednym z najwyższych przejawów tego trendu jest powrót weneckiego lastriko, rozwiązania o silnym oddziaływaniu wizualnym, będącego w stanie zaspokoić najróżniejsze gusta i wrażliwości.

Marazzi wpisuje się w tę tendencję, proponując dwie linie płytek z gresu porcelanowego, które uwydatniają i celebrują urok weneckiej posadzki: D_Segni Scaglie i Art, kolekcje, które spoglądają w przeszłość i czynią z tego typu techniki rękodzielniczej źródło inspiracji, dzięki któremu można proponować rozwiązania spełniające najróżniejsze potrzeby.

D_Segni Scaglie to gres małego formatu, który na nowo interpretuje dawny urok płytek cementowych, wzbogacając ich powierzchnię o błyszczące i matowe odłamki, co tworzy bardzo dekoracyjny efekt, nawiązanie do ciepłego i przytulnego weneckiego lastriko, pozwalające uzyskać wyszukane rozwiązania zgodne z najnowszymi trendami.

Jedną z mocnych stron kolekcji stanowi z pewnością jej niejednorodność kompozycyjna: D_Segni Scaglie występuje w sześciu wersjach kolorystycznych, z siedmioma wzorami dywanowymi i dekoracją mieszaną, wykonaną przy wykorzystaniu 15 różnych motywów. To niezwykle uniwersalna kolekcja, która potrafi pobudzić kreatywność projektantów.

Art jest natomiast kolekcją gresów o efekcie marmuru, która imituje charakterystyczny wygląd weneckiego lastriko. Dzięki włączeniu fragmentów marmuru w cementową bazę, Art tworzy grę świateł i delikatne przebarwienia, które pieszczą oko, przywołując wspomnienia eleganckich i wyszukanych klimatów.

Elegancja, wyszukany charakter, tradycja, gościnność: to elementy łączące kolekcje D_Segni Scaglie i Art, w ponadczasowym i inspirującym dialogu między materiałami, które są kwintesencją włoskiego stylu.

Odkryj Art i D_Segni Scaglie, kolekcje Marazzi nawiązujące do weneckiego lastriko, i daj się zainspirować galerią zdjęć.