Design

Płyty Grande w otoczeniu posągowego krajobrazu

czas trwania czytania: 4 minuty

Płyty Grande w otoczeniu posągowego krajobrazu

Marazzi Hub to projekt Alessandra Pasinelliego, który uwydatnia maksymalną ekspresyjność płyt w dużym formacie. Kamienie, marmury, metale, żywice i drewno zastosowano na podłodze, jako okładziny pionowe i powierzchnie wystroju wnętrz.

Środowisko hybrydowe, zmieniające się i transformowalne. To nie bar ani kawiarnia, Marazzi Hub to przestrzeń multidyscyplinarna, zaprojektowana przez Alessandra Pasinelliego, charakteryzująca się posągowym krajobrazem stworzonym dzięki geometriom i takim połączeniom materiałów, które pozwalają stworzyć powierzchnie robocze, ścianki działowe czy kąciki funkcjonalne. Dynamiczne bryły, na których różnorodne odmiany gresu porcelanowego świadczą o maksymalnej ekspresyjności kolekcji płyt w dużym formacie The Top Grande Marazzi: kamienie, marmury, metale, żywice i drewna, łączące się ze sobą w harmonijny sposób. Porfir, onyks, Verde Aver i weneckie lastriko to części puzzli materiałów, dzięki którym stworzono również takie elementy wystroju wnętrz jak pojemnik z widocznymi półkami oraz drzwiczkami skrzydłowymi, ławę, dwa stoły na wspornikach, kwietnik i kilka blatów roboczych. Gres staje się tutaj archetypem projektowym, świadomym i zrównoważonym wyborem w celu podkreślenia nowych funkcji i możliwości.


Marazzi Hub to odważna mieszanka różnych rodzajów wykończenia płyt z kolekcji Grande: Marble Look Verde Aver, Calacatta Extra i Ghiara Minuta. Ułożone w pionie i w poziomie płyty sprawiają, że bryły przybierają charakter raz perspektywiczny innym razem liniowy, nieproporcjonalny lub lekki w zależności od danego miejsca, podkreślając potencjał projektów na zamówienie. Współczesne bowiem wystroje wnętrz wymagają materiałów eleganckich i wyszukanych, coraz bardziej technologicznych i przyjaznych środowisku, potrafiących odtwarzać wiernie tekstury i wrażenia, jakie sprawiają najszlachetniejsze marmury, kamienie naturalne, drewno, żywice i betony. To rodzaje wykończenia i warianty barwowe, które dziś są możliwe między innymi dzięki wyszukanym technologiom cyfrowym wykorzystywanym przy produkcji gresu, czego najlepszym wyrazem jest nowa powierzchnia Sodalite Blu po mistrzowsku oddająca najrzadszy wśród marmurów „marble look”.


W przypadku rozwiązań wystroju wnętrz specjalna kolekcja Marazzi The Top pozwala na tworzenie blatów o odpowiednich parametrach strukturalnych, z wykończeniem o efekcie marmuru, kamienia, metalu, żywicy i weneckiego lastriko. Ale też o efekcie drewna, tutaj zastosowanego na biurku wykonanym przy użyciu nowych płyt Grande Wood Look Rovere Francese.


Jako zwieńczenie całości w Marazzi hub przewidziano na całym obwodzie zieloną oazę, charakteryzującą się całymi rodzinami wieloletnich kaktusów, które – samodzielnie lub w licznych grupach – przyjmują odpowiednie formy geometryczne, stwarzając rodzaj prawdziwego ogrodu botanicznego.


Project and styling: Alessandro Pasinelli Studio