Płyty z gresu „szyte na miarę” dla nowoczesnej restauracji w Brukseli

czas trwania czytania minuty

Jesteśmy w okolicy lotniska w Brukseli, w Diegem. Na parterze Marriott Residence Inn, long stay hotelu ze 127 pokojami, wybudowanego w 2020 roku, znajduje się kolorowa i nowoczesna restauracja.

Zespół projektantów wnętrz z pracowni Creneau International, we współpracy ze studiem architektonicznym Arch & Teco, wybrał The Top, gamę wielkich płyt Marazzi o grubości 6 lub 12 mm, by pokryć nimi blaty, stoły i „szyte na miarę” elementy wystroju wnętrz. Spośród licznych wariantów materiałowych ładunku stylistycznego kolekcji Grande Stone Look wybrano efekt kamienia Ceppo di Gré, z jego sprawiającą wrażenie ruchu nieregularną teksturą. Płyty o grubości 12 mm i formacie 162 x 324 cm przycięto na wymiar, aby dostosować je do krzywizn blatu roboczego, co stanowi doskonały przykład tego, jak pozwalają one projektantom ujawniać ich talenty twórcze, podobnie zresztą jak w przypadku gresu Mystone Ceppo di Gré, który zastosowano jako wstawkę podłogową. Ponadto dzięki zastosowaniu maksi formatów można wyeliminować fugi na powierzchniach, co wiąże się z korzyściami pod względem higieny i utrzymania.

We wnętrzach komercyjnych lub związanych z gościnnością często zachodzi potrzeba skoordynowania materiałów z wykończeniami, ograniczając ich ilość z przyczyn praktycznych i logistycznych. Z tego punktu widzenia gres porcelanowy stanowi idealne rozwiązanie projektowe, ponieważ zapewnia świetny efekt estetyczny, wyjątkową wydajność i doskonałą relację ceny do jakości.

Postęp technologiczny oraz inwestycje w badania i rozwój pozwalają dziś na wykorzystywanie maksi płyt ceramicznych o wymiarach, które wcześniej nie były możliwe i które można przycinać oraz profilować w zależności od tego, co zamierza się wykonać w ramach projektu. Poza tym właściwości fizyczne i techniczne gresu porcelanowego czynią z niego odpowiedni materiał do różnych zastosowań: na podłogi, na ściany, do wnętrz i na zewnątrz, jako okładzina lub jako powierzchnia stołów, blatów roboczych, mebli, ścianek przeciwbryzgowych.
Jest on wytrzymały, niechłonny, niedeformowalny, higieniczny, ekologiczny, lekki, ognioodporny i pozwala na różne formy: można dzięki niemu odtwarzać nieskończoną liczbę materiałów i to w sposób niewiarygodnie realistyczny.

Trudno więc oprzeć się mu, kiedy musimy wybrać materiały do projektu wystroju wnętrz. Zwłaszcza jeśli, jak w tym przypadku, projektanci zamierzali odtworzyć na podłodze ten sam rodzaj wykończenia co na blacie lady, jednocześnie uwzględniając fakt, że w obu przypadkach konieczne było pokrycie elementów zakrzywionych.

Styl Ceppo di Gré idealnie współgra z wnętrzem tego lokalu o nowoczesnym i kolorowym stylu. Drewno w kolorze miodu i ciepłe kolory, przede wszystkim kolor rdzy na elementach strukturalnych, otoczono delikatną szarością, uzyskując w ten sposób relaksującą i nieformalną atmosferę.

 

Koncepcja: Creneau International
Architektura: Arch & Teco
Projekt zrealizowany we współpracy z Artimar