Design

Posadzka w sypialni – 5 nowych trendów

czas trwania czytania: 4 minuty

Posadzka w sypialni – 5 nowych trendów - 1

Sypialnia to najbardziej intymne pomieszczenie w domu, królestwo relaksu i wypoczynku. Jak ją urządzić i jaką posadzkę wybrać?

5 modnych rozwiązań, które można łączyć się z najróżniejszymi stylami wyposażenia. Przegląd, który rozpoczyna się od wielkich klasyków, takich jak gres o efekcie kamienia lub drewna, a kończy na bardziej wyszukanych rozwiązaniach, jak efekt cementu lub oryginalne zestawienia geometryczne.

1. Efekt drewna
To ponadczasowe rozwiązanie, które dzięki swojemu strukturalnemu efektowi zapewnia przebywającym w pomieszczeniu osobom wrażenie dobrego samopoczucia i ciepła. W zakładce gres porcelanowy o efekcie drewna, Marazzi przedstawia różne rozwiązania idealne do sypialni. Na przykład efekt buku będzie doskonały do pokoju urządzonego w stylu nordyckim, a wengé do klasycznego wnętrza. Efekt drewna czereśniowego będzie bardziej odpowiedni do eleganckiej sypialni, a efekt dębu do nowoczesnej.

2. Efekt kamienia
Miłośnikom estetyki kamienia, a jednocześnie praktycznych rozwiązań do sypialni, polecamy zakładkę gres porcelanowy o efekcie kamienia. Urok kamieni takich jak łupek czy kwarcyt jest wiernie odtwarzany w ceramice. Rezultat: doskonała estetyka w połączeniu z wytrzymałością, trwałością i łatwością czyszczenia, jakie charakteryzują gres porcelanowy. Ponadto niższy koszt niż w przypadku prawdziwego kamienia sprawia, że płytki są idealnym rozwiązaniem.

3. Geometrie i mix kolorów
Połączenie dwóch lub większej liczby rodzajów okładzin w sypialni może być eklektycznym rozwiązaniem o oryginalnym efekcie wizualnym, pod warunkiem, że zostanie dobrze zaprojektowane. Przykładem jest kolekcja Materika Marazzi, okładzina o efekcie cementu i niewielkiej grubości (6 mm), która dzięki trójwymiarowym strukturom i dekorom nadaje nowy wymiar i dynamikę ścianie za łóżkiem.

4. Efekt marmuru
Jeśli uwielbiacie błyszczące lub super klasyczne posadzki w sypialni, zakładka „gres porcelanowy o efekcie marmuru” Marazzi jest właśnie dla Was! Możecie wybierać wśród wielu rozwiązań, jednym z nich jest kolekcja Allmarble, inspirowana bardzo rzadkimi marmurami: Lasa, Statuario, Raffaello, Altissimo, Travertino, Saint Laurent i Frappuccino. Posadzka z gresu o efekcie błyszczącego marmuru najlepiej prezentuje się w pomieszczeniach bogatych w naturalne światło, gdyż padające na nią promienie słoneczne rozświetlają ją, nadając jej urok i elegancję.

5. Efekt cementu
Miłośnicy nowoczesnego lub industrialnego wyposażenia znajdą to, czego szukają, w kolekcji o efekcie cementu Memento, inspirowanej rzemieślniczymi wyrobami z cementu, o wyraźnej strukturze oraz industrialnym, surowym charakterze. To propozycja z charakterem, idealna do wnętrz w stylu underground, takich jak lofty i budynki poprzemysłowe.