Mansarda z widokiem na morze między gresem porcelanowym a odcieniem millenial pink

czas trwania czytania minuty

Cztery kolekcje Marazzi dopełniają się wzajemnie w mansardzie z widokiem na morze. Miejsce to zawdzięcza swą transformację projektowi zdolnemu podkreślić walory każdego wnętrza.

Jedną z charakterystycznych cech kolekcji Marazzi jest ich zdolność do wchodzenia ze sobą w dialog, co sprawia, że pomieszczenia nabierają elegancji, są pełne światła i harmonijnie dopełnione również dzięki umiejętnemu wykorzystaniu kolorów. Ciekawym tego przykładem jest renowacja wspomnianego poddasza w San Benedetto del Tronto.

Przed wykonaniem prac renowacyjnych apartament był mało przytulny: przestarzałe wykończenia, ślady upływu czasu i brak światła nie odpowiadały potrzebom klienta.

Aby spełnić oczekiwania zleceniodawcy, studio projektowe Moreno Farina zaufało kolekcjom Marazzi, które zostały wykorzystane do wykonania okładziny zewnętrznej tarasu z widokiem na morze oraz okładzin wewnętrznych.

Motywem przewodnim tej aranżacji jest harmonia zestawień kolorystycznych między poszczególnymi pomieszczeniami.

Stworzony tu został dialog stylów między dwoma łazienkami, których wspólnym elementem jest odcień millenial pink, najmodniejszy ostatnio kolor. W połączeniu z okładzinami otacza gości i opowiada historię penthouse'u. To również dialog między przestrzenią wewnętrzną i zewnętrzną.

Wybrana okładzina zewnętrzna toTreverksoul, kolekcja z gresu porcelanowego o efekcie naturalnego drewna, która znacznie poprawiła wygląd tarasu dzięki charakterowi i wyszukanej elegancji drewna.

Po wejściu do środka widzimy, że wewnętrzna okładzina posadzkowa została ułożona w całości przy wykorzystaniu kolekcji z gresu porcelanowego o efekcie żywicy, Block. Wielkoformatowe płytki 75×75 cm tworzą delikatną, miękką i pełną światła atmosferę oraz tworzą wrażenie ciągłości, doskonale komponując się z tarasem, na którego okładzinę wybrano gres o efekcie drewna.

W łazience przy sypialni głównej wraz z kolekcją Block wykorzystano kolekcję Allmarble o efekcie marmuru inspirowaną najrzadszymi marmurami, w wersji Altissimo, białego kamienia z prawie niedostrzegalnym żyłkowaniem. Rezultat jest elegancki i świetlisty, kontynuowany jest też dialog między pomieszczeniami: róż, obecny na tapecie i na szafce łazienkowej, zapowiada kolory wystroju głównej łazienki.

Do głównej łazienki studio projektowe znalazło optymalne rozwiązanie, kolekcję Marazzi Nuance. Płytki ceramiczne, błyszczące i wyróżniające się jaskrawym, świetlistym różem, nawiązują do odcieni głównej sypialni, podkreślając na nowo jasność i przytulność wnętrza.

Dzięki przemyślanemu projektowi, podkreślającemu zalety wnętrz poprzez wykorzystanie synergii kreatywnych rozwiązań i wysokiej jakości materiałów, to niegdyś stare i ciemne poddasze zostało przekształcone w pełen światła, nowoczesny i wyrafinowany penthouse z widokiem na morze.