Project Portfolio

Przebudowa architektoniczna (i nie tylko)

czas trwania czytania: 4 minuty

Zalety gresu porcelanowego w prywatnych basenach - 1

Interesujący projekt przebudowy Antonia García Bueno w Loma Verde, w okolicy Grenady (Hiszpania), przekształca anonimową małą willę z lat 80. w minimalistyczny i współczesny obiekt architektoniczny.

W renowacji tego budynku jednorodzinnego mieszczącego się w Loma Verde, w okolicy Grenady (Hiszpania), projektant Antonio García Bueno zadbał o przebudowę nie tylko energetyczną, lecz także architektoniczną, której dopełnieniem jest obszar basenu w ogrodzie.


Konieczność poprawy komfortu, efektywności energetycznej i rozmieszczenia wnętrz, nadając im bardziej aktualny efekt estetyczny, to podstawowy element projektu przebudowy tego budynku jednorodzinnego, który znajduje się w na małej podmiejskiej działce w Loma Verde, Albolote, w okolicy Grenady.


To samodzielny budynek, wybudowany w latach 80. jako jeden z wielu, w trakcie intensywnej urbanizacji peryferyjnego obszaru miasta, ale – jak często bywa w takich okolicznościach – pozbawiony szczególnych walorów pod względem architektonicznym i budowlanym, choć znajduje się w otoczeniu przyjemnego ogrodu.


Jego renowację powierzono architektowi Antonio García Bueno, który w pełni spełnił wymagania właściciela pragnącego dla swojej rodziny mieszkania lepiej wpisującego się w nowy styl życia i potrzeby funkcjonalne.
Przebudowa objęła również fasadę zewnętrzną, na której przewidziano ocieplenie, które nie tylko poprawiło efektywność energetyczną, lecz także zmieniło pierwotny styl budynku, nadając mu minimalistyczny, racjonalny i współczesny efekt.


We wnętrzu, na parterze, duży, jasny i otwarty salon jest połączony z kuchnią, werandą i strefą zewnętrzną, a strefa nocna mieści się na pierwszym piętrze. Materiały, elementy uzupełniające i umeblowanie zakupiono u jednych z najlepszych włoskich marek.


Niewątpliwie w projekcie tym element rozrywki i relaksu stanowi basen, zwłaszcza, że w gorącym klimacie Andaluzji można z niego korzystać niemal przez cały rok. W jego przypadku postawiono na wykończenie Antracite z serii Mystone Pietra di Vals firmy Marazzi wykonanej z zastosowaniem technologii High Performance, która utworzyła zdecydowany kontrast barwowy z otaczającą dom jasną posadzką, jakby miała określać obszar bardziej naturalny, charakteryzujący się takimi elementami jak woda i kwarcyt, w niesamowity sposób odtworzony przez markę Marazzi w postaci gresu porcelanowego. Seria Mystone Pietra di Vals, która dzięki swym różnym formatom, 60 x 120 cm, 30 x 120 cm, 60 x 60 cm i 30 x 60 cm, pozwala na swobodne układanie kamienia naturalnego, została zastosowana nie tylko jako okładzina pionowa wanny i ścian obwodowych basenu, lecz także – ze względu na jej doskonałe właściwości antypoślizgowe, przyjemność w dotyku i odporność na wilgoć oraz niekorzystne warunki atmosferyczne – na krawędziach, stopniach i w strefie prysznicowej.    

 

 

Zdjęcia: José Garrido

zapoznaj się z kolekcjami