Puro Marazzi Antibacterial

czas trwania czytania minuty

Dzięki nowej technologii Puro firma Marazzi proponuje nową generację produktów antybakteryjnych. Prawdziwa gwarancja higieny zapewniana przez ceramikę w całym okresie jej użytkowania.

Puro Marazzi Antibacterial jest to nowa technologia antybakteryjna stosowana na powierzchniach ceramicznych, wykonana w celu wyeliminowania nawet 99,9% bakterii oraz innych szkodliwych mikroorganizmów. Dzięki dodatkom przeciwdziałającym namnażaniu się drobnoustrojów we wczesnych etapach wypalania produktów Puro Marazzi gwarantuje stałe działanie przeciwbakteryjne w każdych warunkach oświetleniowych oraz wyjątkową trwałość powierzchni, bowiem jest w stanie dynamicznie zapobiegać tworzeniu się oznak degradacji organicznej.

Powierzchnie z gresu porcelanowego i ceramiki Puro Marazzi są idealne dla wszystkich środowisk, mieszkaniowych, komercyjnych i publicznych, zwłaszcza w sytuacjach, w których konieczne jest zapewnianie maksymalnej higieny, czystości i bezpieczeństwa, czyli w kuchniach, barach, restauracjach, obiektach noclegowych, stołówkach, gabinetach medycznych, szkołach, biurach, łazienkach, spa, basenach i siłowniach. Zachowują one z biegiem czasu doskonałe właściwości estetyczne i techniczne powierzchni ceramicznych Marazzi.
 

Puro Marazzi Antibacterial, higiena i bezpieczeństwo w pakiecie
Dodatek na bazie jonów srebra jest wprowadzany do procesu produkcji ceramiki przed wypalaniem jej w temperaturze 1200°C. Staje się wówczas integralną częścią produktu. Nie jest to więc warstwa dodatkowa dla powierzchni ceramicznej, która może zostać starta lub zniszczona, a rodzaj nieodwracalnej obróbki, która zapewnia stałą w czasie ochronę antybakteryjną.
Działanie bakteriobójcze, testowane zgodnie z najsurowszymi normami międzynarodowymi, pozostaje bowiem aktywne przez cały cykl życia powierzchni i nie wymaga aktywacji przez czynniki zewnętrzne, takie jak – na przykład – promienie UV. Ceramikę Puro Marazzi Antibacterial można układać zarówno na podłogach, jak i na ścianach w środowiskach mieszkalnych, komercyjnych i publicznych, a szczególnie zalecana jest ona wówczas, gdy konieczne jest zapewnienie maksymalnej higieny, czystości i bezpieczeństwa.  Niezależnie od środowiska, w którym jest ona układana, zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz, ceramika oraz gres Puro zapewniają stałe działanie bakteriostatyczne.
 

Stale aktywne działanie
Oświetlenie UV w wielu środowiskach, zwłaszcza w pomieszczeniach wewnętrznych, może być niedostateczne, nieodpowiednie lub może go nie być w ogóle. Powierzchnie z ceramiki Puro Marazzi Antibacterial, dzięki technologii wykorzystującej związki srebra, zapewniają ochronę przed bakteriami oraz innymi szkodliwymi mikroorganizmami niezależnie od warunków oświetlenia – sztucznego, naturalnego lub przy jego całkowitym braku – przez 24 godziny na dobę.
Ponadto bakteriobójcze działanie Puro Marazzi jest odporne na bazę chemiczną wielu najpopularniejszych środków dezynfekcyjnych, w których składzie często występuje amoniak.

Poza normalnym czyszczeniem powierzchnie są zawsze higieniczne.
Wiadome jest, że niektóre bakterie mogą szybko się rozmnażać, a kiedy nie znajdują żadnych przeszkód, ich populacja może niezwykle szybko się podwoić. Wystarczy kilkadziesiąt minut. Skuteczność powierzchni Puro Marazzi, z ochroną antybakteryjną, w zwalczaniu bakterii, grzybów oraz innych szkodliwych czynników to nawet 99,9%, a to przekłada się na zdrowsze otoczenie, nawet pomiędzy jednym czyszczeniem i kolejnym. Opatentowana technologia Puro Marazzi Antibacterial bazuje na synergicznym działaniu kilku minerałów, które wykorzystują właściwości przeciwbakteryjne srebra.  Jony metali wiążą się z różnymi elementami docelowymi w bakteriach, takimi jak enzymy, proteiny, błony komórkowe i DNA. W ten sposób działanie takich protein i enzymów jest blokowane, a DNA ulega uszkodzeniu, co prowadzi do śmierci danego organizmu.

Puro Marazzi Antibacterial w połączeniu z różnymi kolorami i teksturami
Puro Marazzi Antibacterial po raz pierwszy łączy się z innymi technologiami najnowszej generacji w laboratoriach Marazzi: w efekcie nowa seria to produkty o stałym działaniu antybakteryjnym, również w razie braku oświetlenia, z łagodną powierzchnią antypoślizgową, łatwą w czyszczeniu ze względu na brak chropowatości (patent StepWise™). Wykonywane są w zamkniętym cyklu, w ponad 40% z materiału po recyklingu.

Zdołano wydobyć z niej maksymalną gamę kombinacji, kolorów, tekstur i rozwiązań z zakresu architektury wnętrz, o znanej już jakości estetycznej, jednocześnie nie pozbawiając jej korzyści, jaką jest takie układanie powierzchni ceramicznych, by możliwe było łatwe czyszczenie ich i wysoki poziom higieny, we wszystkich środowiskach życia.

 

Technologia antybakteryjna Puro Marazzi Antibacterial
WSZYSTKIE KORZYŚCI

 

Nawet 99,9% skuteczności w zwalczaniu bakterii oraz innych szkodliwych czynników
Zadaniem substancji antybakteryjnej jest niszczenie lub hamowanie rozwoju mikroorganizmów, a zwłaszcza mikroorganizmów chorobotwórczych. Technologia wykorzystująca jony srebra – skuteczne w zwalczaniu szerokiego spektrum bakterii, w tym odpornych na antybiotyki MRSA, Escherichia coli i ERV – to substancja, która blokuje rozwój i rozmnażanie się bakterii oraz innych szkodliwych mikroorganizmów nawet w 99,9%.

Niższe ryzyko zakażenia krzyżowego
Ochrona antybakteryjna sprawia, że ceramika staje się z natury czystszym produktem. Zmniejszone obciążenie mikrobiologiczne oznacza, że ​produkt prawdopodobnie w mniejszym stopniu będzie ułatwiał przenoszenie szkodliwych bakterii na inną powierzchnię lub inną osobę, która wejdzie z nią w kontakt.

Mniej nieprzyjemnych zapachów i plam
Dzięki wykorzystaniu szerokiej gamy technologii organicznych, nieorganicznych i metaloorganicznych jony srebra pozwalają na blokowanie rozwoju bakterii i drobnoustrojów, które mogą powodować plamy, zapachy i pogarszanie się stanu produktu. Dla czystszych, świeższych i zdrowszych środowisk.

Gwarancja dla powierzchni w kontakcie z żywnością
Technologia ochrony przeciwbakteryjnej zastosowana w Puro Marazzi Antibacterial jest testowana i zatwierdzona do kontaktu z żywnością. W połączeniu z materiałami i produktami mającymi kontakt z żywnością – w kuchniach, barach, restauracjach, stołówkach i obiektach noclegowych – ochrona antybakteryjna uaktywnia się, aby zapobiegać rozwojowi najczęściej odpowiedzialnych za choroby przenoszone przez żywność bakterii, takich jak Campylobacter czy Salmonella.

Wydłużenie średniego cyklu życia produktów 
Działanie ochrony antybakteryjnej powoduje, że na powierzchni produktów blokowany jest szkodliwy rozwój bakterii. Pozwala to ograniczyć ryzyko degradacji powierzchni ceramicznych, co przekłada się na maksymalną ich higieniczność przez cały cykl życia.

Stała aktywność antybakteryjna, nawet w ciemności
Dodatki ceramiczne na bazie jonów srebra, które wykorzystywane są w produkcji powierzchni Puro Marazzi Antibacterial, są umieszczane w wierzchniej warstwie szkliwa ceramicznego przed wypalaniem. Sprawia to, że technologia antybakteryjna eliminuje ewentualne szkodliwe mikroorganizmy występujące na powierzchni produktu ceramicznego przez cały cykl życia powierzchni, niezależnie od warunków oświetlenia.

Doskonałe możliwości czyszczenia i utrzymania powierzchni
Technologia Puro Marazzi, z ochroną antybakteryjną, w szybki i skuteczny sposób usuwa nawet 99,9% bakterii oraz szkodliwych mikroorganizmów, zapewniając większą czystość powierzchni, co sprawia, że ich codzienne utrzymywanie staje się jeszcze prostsze niż wcześniej.

Bezpieczne dla człowieka, zwierząt i środowiska
Technologia na bazie jonów srebra Puro Marazzi Antibacterial jest w pełni nieszkodliwa dla zdrowia człowieka oraz zwierząt i nie ma szkodliwego wpływu na środowisko.

Odkryj Alba i Carácter, pierwsze kolekcje Marazzi stworzone z wykorzystaniem technologii antybakteryjnej Puro.