Project Portfolio

SistemN, gres porcelanowy Marazzi na pierwszym planie w renowacji penthouse'u

czas trwania czytania: 3 minuty

Renowacja penthouse'u w Selinunte z wykorzystaniem kolekcji SistemN - 1

Efekt cementu, nowoczesna geometria i minimalizm to kluczowe słowa projektu renowacji zrealizowanego przez Studio 4e

Duże panoramiczne okna otwierają widok z tego penthouse'u o powierzchni 210 m2 położonego w odległości zaledwie kilku kilometrów od pięknego morza Selinunte, w prowincji Trapani. Apartament należy do pary młodych ludzi uwielbiających nowoczesne linie. Projekt, zrealizowany przez Studio 4e, którego właścicielami są architekci Fabio Costanzo i Maria Rosaria Piazza, przewidywał całkowitą zmianę oryginalnego układu wnętrz, aby umożliwić bardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni mieszkalnej.

Płynność i powiększenie przestrzeni, lekkość i świetlistość to główne cele tej realizacji projektowej, w której każdy element został starannie zaprojektowany, tak aby osiągnąć równowagę podkreślającą proporcje wnętrz i tworzącą wrażenie absolutnej harmonii.

Kluczową rolę odegrało tu niewątpliwie wykorzystanie innowacyjnych materiałów o wysokich parametrach technicznych, takich jak gres porcelanowy o efekcie cementu, zastosowany jako nowa okładzina posadzkowa w strefie dziennej, w kuchni i gabinecie.

W tego typu scenerii optymalnym rozwiązaniem okazało się wykorzystanie gresu porcelanowego z kolekcji SistemN Bianco Marazzi, której neutralne odcienie i duży format (60x120 cm) optycznie powiększyły przestrzeń, nadając jej ciągłość i jasność. SistemN jest idealną syntezą wzornictwa, uniwersalności i zaawansowanej technologii; 4 różne powierzchnie (naturalna, polerowana, groszkowana, strukturalna) oraz różne formaty umożliwiają zastosowanie tej kolekcji w wielu kontekstach, zarówno mieszkaniowych, jak i komercyjnych. Wersja strukturalna ma grubość 20 mm, dzięki czemu nadaje się również do zastosowań zewnętrznych, może być wykorzystywana do układania ścieżek, a także posadzek w strefach przemysłowych i na podjazdach.
 

Projektanci: Studio 4e
Fot.: Studio 4e i Angelo Geloso
Kolekcja wykorzystana w projekcie: SistemN

zapoznaj się z kolekcjami