<link rel="stylesheet" href="/static/CACHE/css/69de78ad90d1.css" type="text/css" media="screen, projection">

Design

Rezydencja Marazzi na Cersaie

czas trwania czytania: 4 minuty

Rezydencja Marazzi na Cersaie

Idealny dom wśród wzgórz regionu Emilia-Romania. Otwarty, swobodny, przytulny. A przede wszystkim strukturalny.

Architektura nawiązuje do „gry przezroczystości, czystych i oszczędnych linii”, tak drogiej Miesowi van der Rohe: archetyp nowoczesności, który określa swobodną i otwartą przestrzeń. Monolityczna przeszklona bryła, spadkobierczyni kultowych projektów, takich jak Farmsworth House Miesa czy Glass House Philipa Johnsona, przenosi przestrzeń mieszkalną na scenę. Jedynym widzem jest otaczająca przyroda. Pomieszczenia tworzą kontinuum wzbogacone o percepcyjny dialog między cennym klimatem domowej intymności a walorami otoczenia. Duże okna i bujne tereny zielone zmieniają nie tylko stosunek powierzchni wewnętrznej do zewnętrznej, ale również relacje między poszczególnymi pomieszczeniami rezydencji. Przejście z jednego pokoju do drugiego to doświadczenie prawdziwego spaceru promenadą pośród różnych struktur, z ceramiką jako nicią przewodnią, która przewija się przez cały dom: nie jest tłem ani wykończeniem, lecz króluje w każdym pomieszczeniu, tworząc jego wielowymiarową osobowość.

Dalekie nawiązania harmonijnie łączą się ze sobą w salonie, dzięki ścianom pokrytym błyszczącymi i nieregularnymi płytkami Zelligew kolorze gliny, przywodzącymi na myśl ręcznie malowaną marokańską ceramikę, i które współgrają kolorystycznie z posadzką Mystone Gris du Gent nawiązującą z kolei do eleganckich północnoeuropejskich szarych marmurów. W przestrzeni kuchenno-jadalnej jesteśmy otuleni ciepłem i luksusem, przechodząc po drewnianym dywanie (gres Verow kolorze Rovere) do właściwej kuchni z cennego marmuru (Grande Marble LookCalacatta Vena Vecchia), tworzącej spójną całość ze ścianami pokrytymi tym samym materiałem. W sypialni panuje modna, a jednocześnie starodawna atmosfera: na podłodze i dolnym fragmencie ściany wyróżnia się, niczym boazeria, bardzo współczesna czarno-biała płytka Palladiana (Ghiara), nowa odsłona modnego weneckiego lastriko 2.0, zestawiona ze śnieżnobiałą, minimalistyczną ścianą (Grande Resin LookBianco) i dużym biurkiem z blatem z rzadkiego marmuru Verde Aver z kolekcji Grande Marble Look. Para Palladiana (o drobnym uziarnieniu) – marmur (Statuario) powraca w pierwszej łazience, natomiast w drugiej króluje feeria wrażeń dotykowych kamienia i drewna (MagnificaLimestone Taupe i Vero Rovere). Tworzą one idealną scenerię dla dwóch graficznych brył umywalek, których design opiera się na silnym kontraście optycznym między czarnym granitem a jasnym marmurem (Grande Stone Look Granito Black i Grande Marble Look Calacatta Vena Vecchia). W idealnym domu Marazzi nie może zabraknąć patio, gdzie w atmosferze relaksu można czerpać radość z hybrydowego wymiaru wewnętrzno-zewnętrznego, podkreślonego przez ziemiste tekstury gresu Terratech w wyrafinowanym połączeniu kolorystycznym Vinaccia-Senape.

Kulminacyjny punkt promenady znajduje się na zewnątrz – to taras wychodzący na lustro wody, który tworzy prostą platformę pokrytą drewnem i kamieniem (Vero Rovere i Mystone Gris du Gent), malowniczy „zawias” łączący dom z krajobrazem. To godne ukoronowanie wizji przestrzeni mieszkalnej, w której natura, architektura, design i technologia współistnieją ze sobą w szczęśliwej syntezie.

zapoznaj się z kolekcjami