Specjalne rozwiązania do łazienek: Small Solutions

czas trwania czytania minuty

Dwie propozycje, które zwiększają znaczenie i charakter pomieszczeń o niewielkich rozmiarach.

Domowa łazienka to najlepszy w historii dowód na to, jak zmieniały się nasze potrzeby i wymagania mieszkaniowe. Przez wiele lat było to miejsce do użytku wyłącznie przez właścicieli domu, wygodne i często tak zasobnie umeblowane, iż można było poczuć w nim komfort absolutny. W okresie, w którym rozmiary mieszkań uległy zmniejszeniu, stała się ona miejscem przeważnie funkcjonalnym, w którym mieszczą się standardowe sanitariaty i ściśle niezbędne urządzenia gospodarstwa domowego.

Łazienkę długo postrzegano jako pomieszczenie niezwiązane z resztą domu, oddzielając ją wręcz lub ukrywając od pozostałej przestrzeni. Ponowne zainteresowanie tym pomieszczeniem sprawiło, że zaczęto postrzegać je, nawet w przypadku ograniczonych jego rozmiarów, jako miejsce, w którym można zatroszczyć się o własne samopoczucie równie dobrze, jak w innych pomieszczeniach domu. Dlatego branża projektowa opracowała liczne koncepcje wykorzystujące do maksimum tę przestrzeń, czyniąc ją bardziej uporządkowaną i „ocieplając” ją poprzez stosowane materiały i kolory.

Również w przypadku rozwiązań dla mniejszych łazienek widać dążenie do podkreślania znaczenia stylu wystroju i nadawania charakteru tej przestrzeni, przede wszystkim poprzez wykorzystywane okładziny. Właśnie takie było nasze wyzwanie: sprawić, że przyjemna i funkcjonalna będzie łazienka nawet o wymiarach 2 x 3 metry, wykorzystując tak interesujące materiałów, jak dekor Digit Arky z kolekcji Alchimia z efektem drewna Vero i wykończeniem Rovere lub Tappeto 6 z kolekcji D_Segni Blend w połączeniu z Grande Marble Look Ghiara Calcina w kolorze Polvere, które nadają powierzchniom prywatnych łazienek osobliwe i unikalne cechy.

 

Project & Styling: Alessandro Pasinelli Studio

 

 

Small Solution Vero + Alchimia

Podłoga: M7C0 Vero Rovere Rekt. 20×120

Okładzina: M17X Alchimia Grey 60 x 180, M185 Alchimia Grey Struttura Wabi 3D 60×180 – 9 mm

Okładzina prysznica: M18S Alchimia Decoro Arky White 60×180

 

Small Solution Grande + D_Segni Blend

Podłoga: M879 Grande Marble Look Ghiara Calcina Polvere 120×120 – 6 mm

Okładzina: M7GT Grande Resin Look Beige Satin Rekt. 120×278

Okładzina prysznica: M610 Crogiolo D_Segni Blend Tappeto 6 Terra 20×20