Project Portfolio

Superstore Migross

czas trwania czytania: 3 minuty

Superstore Migross

Pracownia CAM Architetti zaprojektowała Superstore Migross w Bozzolo w prowincji Mantua, pierwszy punkt sprzedaży zrealizowany według nowej koncepcji, w ramach której odświeżono główne wartości tej znanej werońskiej sieci detalicznej i którą opracowano jako „prototyp” powtarzalny również w innych sytuacjach.

To zintegrowany i kompleksowy projekt, który obejmował części architektoniczne i technologiczne budynku oraz restyling komunikacji i wizerunku firmy. Przestrzeń, światło i jakość materiałów to główne wytyczne projektu, które sprawiły, że stał się on bardziej użyteczny, uniwersalny, a przestrzenie wewnętrzne są w nim wygodniejsze. Na asymetrycznym budynku, obejmującym dwie wzajemnie uzupełniające się, choć wizualnie oddzielne bryły, okładzina zewnętrzna hali sprzedażowej to elewacja wentylowana wykonana z ułożonych z przesuniętymi łączeniami wielkich płyt pionowych z gresu porcelanowego Marazzi z kolekcji Mystone Ceppo di Gré, w kolorze Grey, w formacie 75 x 150 cm, który wiernie oddaje efekt kamienia w jego oryginalnym odcieniu.


Również do wnętrz firma Marazzi dostarczyła płytki na podłogi w kilku obszarach. „Wykorzystaliśmy gres porcelanowy również we wnętrzu, by nadać spójność materiałów wielkiej podłodze, która łączy ze sobą poszczególne obszary sklepu i galerii. W tym przypadku uzgodniliśmy z klientem format 60 x 60 cm rektyfikowany, o parametrach mechanicznych, które mają zapewniać doskonałą odporność i współpłaszczyznowość niezbędną, by ułatwić przejazd wózków”, opowiada architekt Carlo Alberto Maggiore.


Projektanci pracowali zarówno w środku, jak i na zewnątrz nad kontrastem między różnymi, ale uzupełniającymi się materiałami i ceramika odegrała w tym projekcie znaczącą rolę. W galerii i hali sprzedażowej zastosowano płytki Mystone Ceppo di Gré w odcieniu Grey z powierzchnią antypoślizgową i cokoły przypodłogowe z tego samego materiału. Aby podkreślić wewnętrzne ściany piekarni i bistro, wykorzystano okładzinę z gresu w kolorze Nero w dużym formacie, z kolekcji Mystone Lavagna w formacie 75 x 150 cm.

zapoznaj się z kolekcjami