Terratech: kolekcja gresów high-tech inspirowana gliną i ziemią

czas trwania czytania minuty

Współczesne okładziny nawiązują do materiałów budowlanych z minionych epok.

Ziemia i glina, od zawsze wykorzystywane w architekturze jako materiały budowlane, były główną inspiracją dla tekstury kolekcji Terratech, płytek gresowych o wysokich walorach technicznych i stylistycznych, przeznaczonych zarówno do aranżacji wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Powierzchnię Terratech uzyskuje się dzięki wykorzystaniu dwóch technologii, które poprawiają jej jakość i efekt estetyczny: Bodyplus, czyli zastosowaniu dodatku odłamków barwionych w masie, aby nadać płytce bardziej naturalny efekt oraz StepWise™, która pozwala uzyskać okładziny miękkie w dotyku, łatwe do czyszczenia oraz charakteryzujące się bardzo wysoką antypoślizgowością, a przy tym brakiem chropowatości powierzchni.

Kolekcja obejmuje siedem pudrowych kolorów, w tym cztery ciepłe: Avorio, Cannella, Senape, Vinaccia i trzy zimne: Polvere, Salvia, Grafite oraz – zgodnie z najnowszymi trendami – charakteryzuje się efektem cementu. Dostępne są cztery formaty płytek: 75×150 cm, 75×75 cm, 60×60 cm i 30×60 cm, wszystkie rektyfikowane, średniej i dużej wielkości, aby ograniczyć fugi do minimum i uzyskać jednolite posadzki zarówno we wnętrzach mieszkalnych, jak i w obiektach komercyjnych.

Kolekcja jest idealna również do zastosowań zewnętrznych dzięki dwóm wersjom płytek o bardziej chropowatej powierzchni, dostępnych w formatach 75×75 cm i 30×60 cm.

Poza wspomnianymi formatami Terratech proponuje również serię mozaik gresowych, które wzbogacają stylistykę kolekcji:

  • Modulo to mozaika z prążkowanym motywem w dwóch kolorach (dostępna w tonacji zimnej i ciepłej), inspirowana pracami belgijskiej grupy Brut i składająca się z dwóch modułów A-B, które można układać osobno lub razem, aby uzyskać efekt plisowania.
  • Classico to standardowa mozaika 30×30 cm z płytkami o grubości 5 mm, dostępna we wszystkich 7 kolorach kolekcji Terratech.
  • 3D to mozaika uzyskana w wyniku pocięcia i złożenia 4 elementów o różnych wymiarach w celu uzyskania efektu trójwymiarowości: w ten sposób powstała kwadratowa płytka o boku długości 28,5 cm, dostępna w 7 wersjach kolorystycznych.
  • Również mozaikę Frame uzyskano poprzez pocięcie 6 płytek, tym razem prostokątnych i nieregularnych, które utworzyły moduł o boku 36,2 cm. Jest on dostępny we wszystkich kolorach Terratech, ponadto w przypadku tej mozaiki można wykonać kontrastowe fugi, aby uzyskać oryginalny, wyrazisty efekt.

 

Kolekcja Terratech jest więc idealna jako okładzina posadzek i innych powierzchni mieszkalnych, które – chociaż zostały zaprojektowane zgodnie z nowoczesnymi kanonami – zachowują wyraźną, głęboką więź z przeszłością architektoniczną i z dawnymi stylami.