The Top, gres do najbardziej wymagających kuchni

czas trwania czytania minuty

Wielkoformatowe płyty Grande firmy Marazzi, o dużej grubości, stanowią idealne rozwiązanie do ścian kuchni, łazienki i do rozwiązań na wymiar

Piękno, wszechstronność i praktyczność gresu, wykorzystywanego nie tylko do podłogi i ścian, ale również jako opcja pokrycia blatów roboczych, ścianki przeciwbryzgowej i stołów: obecnie jest to łatwiejsze dzięki produktom Marazzi The Top, wielkoformatowym płytom z gresu o grubości 12 mm.

Gres porcelanowy jest wciąż najczęściej wybierany jako materiał wykończeniowy do blatów kuchennych.

Bardzo duży format, 160×320 cm, umożliwia uzyskanie pojedynczego blatu roboczego, wraz ze zlewami, przy czym można wybrać preferowany wygląd spośród opcji: marmur, cement, kamień, metal, a także zdecydowane i nasycone kolory takie jak czerń i biel. Gres jest hydrofobowy i odporny na zadrapania, plamy, na działanie kwasów, a także na wahania temperatury, dzięki czemu umożliwia również pracę bezpośrednio na blacie, na którym można postawić gorące naczynia bez obaw o uszkodzenie powierzchni.

Wysoka odporność gresu pozwala na stosowanie go również na zewnątrz, do wykonywania blatów kuchennych, które mogą być narażane na działanie promieniowania UV, a także mrozu i wysokich temperatur.

Gres, czyszczony po prostu ciepłą wodą, jest również jednym z ulubionych materiałów wykończeniowych wykorzystywanych przez projektantów jako pokrycie elementów stałego wyposażenia. Jednym z najbardziej popularnych obecnie przykładów zastosowania jest wyspa kuchenna: okładzina z gresu, dzięki dwóm różnym grubościom, 6 i 12 mm, umożliwia uzyskanie ciągłości pomiędzy posadzką a wyspą, a także pokrycie boków i blatu tym samym materiałem. Dzięki nowym, dużym fomatom The Top160×320 cm – możliwe jest obecnie zminimalizowanie liczby fug: płyty Marazzi, idealnie docięte umożliwiają nieskazitelne dopasowanie.

Łazienka to także pomieszczenie, które zazwyczaj wymaga rozwiązań na wymiar; wielkoformatowa płyta może zostać wykorzystana zarówno jako blat, jak i obudowa umywalki; dzięki parametrom technicznym gresu porcelanowego można uzyskać rozwiązanie idealne pod względem estetycznym, a jednocześnie praktyczne, jeśli chodzi o czyszczenie i konserwację.

W porównaniu z innymi materiałami okładzinowymi gres pozwala wybierać z bardzo szerokiej gamy wykończeń. Produkty The Top są dostępne w wersji z efektem cementu, marmuru, metalu i kamienia, a także z powierzchnią, która może być naturalna, satynowana, błyszcząca lub metaliczna, w zależności od koncepcji materiałowej; możliwe są również zdecydowane kolory, biały i czarny.

Możliwości kompozycyjne wielkoformatowych płyt The Top są zatem liczne i umożliwiają znalezienie dobrego rozwiązania również w przypadku najbardziej wymagających projektów.

Zobacz kilka przykładów inspiracji w naszej galerii zdjęć.