Design

The Top, gres do najbardziej wymagających kuchni

czas trwania czytania: 4 minuty

The Top de la Marazzi: gresia porțelanată pentru bucătăriile cele mai exigente - 1

Wielkoformatowe płyty Grande firmy Marazzi, o dużej grubości, stanowią idealne rozwiązanie do ścian kuchni, łazienki i do rozwiązań na wymiar

Piękno, wszechstronność i praktyczność gresu, wykorzystywanego nie tylko do podłogi i ścian, ale również jako opcja pokrycia blatów roboczych, ścianki przeciwbryzgowej i stołów: obecnie jest to łatwiejsze dzięki produktom Marazzi The Top, wielkoformatowym płytom z gresu o grubości 12 mm.

Gres porcelanowy jest wciąż najczęściej wybierany jako materiał wykończeniowy do blatów kuchennych.

Bardzo duży format, 160x320 cm, umożliwia uzyskanie pojedynczego blatu roboczego, wraz ze zlewami, przy czym można wybrać preferowany wygląd spośród opcji: marmur, cement, kamień, metal, a także zdecydowane i nasycone kolory takie jak czerń i biel. Gres jest hydrofobowy i odporny na zadrapania, plamy, na działanie kwasów, a także na wahania temperatury, dzięki czemu umożliwia również pracę bezpośrednio na blacie, na którym można postawić gorące naczynia bez obaw o uszkodzenie powierzchni.

Wysoka odporność gresu pozwala na stosowanie go również na zewnątrz, do wykonywania blatów kuchennych, które mogą być narażane na działanie promieniowania UV, a także mrozu i wysokich temperatur.

Gres, czyszczony po prostu ciepłą wodą, jest również jednym z ulubionych materiałów wykończeniowych wykorzystywanych przez projektantów jako pokrycie elementów stałego wyposażenia. Jednym z najbardziej popularnych obecnie przykładów zastosowania jest wyspa kuchenna: okładzina z gresu, dzięki dwóm różnym grubościom, 6 i 12 mm, umożliwia uzyskanie ciągłości pomiędzy posadzką a wyspą, a także pokrycie boków i blatu tym samym materiałem. Dzięki nowym, dużym fomatom The Top160x320 cm – możliwe jest obecnie zminimalizowanie liczby fug: płyty Marazzi, idealnie docięte umożliwiają nieskazitelne dopasowanie.

Łazienka to także pomieszczenie, które zazwyczaj wymaga rozwiązań na wymiar; wielkoformatowa płyta może zostać wykorzystana zarówno jako blat, jak i obudowa umywalki; dzięki parametrom technicznym gresu porcelanowego można uzyskać rozwiązanie idealne pod względem estetycznym, a jednocześnie praktyczne, jeśli chodzi o czyszczenie i konserwację.

W porównaniu z innymi materiałami okładzinowymi gres pozwala wybierać z bardzo szerokiej gamy wykończeń. Produkty The Top są dostępne w wersji z efektem cementu, marmuru, metalu i kamienia, a także z powierzchnią, która może być naturalna, satynowana, błyszcząca lub metaliczna, w zależności od koncepcji materiałowej; możliwe są również zdecydowane kolory, biały i czarny.

Możliwości kompozycyjne wielkoformatowych płyt The Top są zatem liczne i umożliwiają znalezienie dobrego rozwiązania również w przypadku najbardziej wymagających projektów.

Zobacz kilka przykładów inspiracji w naszej galerii zdjęć.