The Top, naprawdę solidna powierzchnia

czas trwania czytania minuty

Blaty kuchenne, ścianki przeciwbryzgowe, stoły i okładziny. Ale też powierzchnie w łazienkach i coraz szerszy zakres rozwiązań z zakresu „szytych na miarę” elementów aranżacji wnętrz w ramach projektów wnętrz mieszkalnych i komercyjnych. Nowe propozycje The Top to jeszcze szersze gamy i możliwości wykończenia.

The Top, ultra wytrzymała, odporna na zabrudzenia i na powstawanie pleśni gama ceramiki będąca potwierdzeniem nieodłącznej więzi między najlepszymi możliwymi parametrami higieny i bezpieczeństwa z coraz szerszymi możliwościami pod względem rozwiązań estetycznych, które wpisują się w bogatą ofertę dostępnych w katalogu rodzajów wykończenia. Pozwala bowiem na nieskończone kombinacje i coraz bardziej niestandardowe projekty.

Katalog The Top 2021 obejmuje pięć absolutnych nowości.

W przypadku pierwszej gamy produktów, Marble Look, jest to Sodalite Blu o intensywnym kolorze „poprzecinanym” licznymi jasnymi żyłkami, typowymi dla dawnego kamienia wulkanicznego. Limestone Sand i Porfido Greenery Gray, które nawiązują do materiałów typowych dla dawnych skał i ich tysiącletniej sedymentacji, stanowią część propozycji gamy Stone Look.

Rovere Francese, dzięki swojemu złocistemu, ciepłemu kolorowi i miękkiemu w dotyku wykończeniu, pojawił się wśród nowych rozwiązań gamy Wood Look.

Cechująca się twardością w połączeniu z wyrazistą barwą typowej dla stali korozji płyta Corten dołącza, jako ostatnia, do propozycji oferowanych w ramach gamy o nazwie Metal Look.

Obok tej odświeżonej palety rozwiązań nie mogło oczywiście zabraknąć ciekawych rodzajów wykończenia, jak efekt płomieni w przypadku płyt Limestone Sand i Porfido Greenery Gray. Absolutną nowością jest też grubość 20 milimetrów również w przypadku takich wykończeń jak Statuario (Marble Look), Granito Black oraz Limestone Sand i Porfido Greenery Gray z gamy Stone Look.

Ultra odporna na zużycie, różnice temperatur, obciążenia i naprężenia kolekcja The Top 20 milimetrów zachowa swój wygląd z biegiem czasu; to gama płyt ceramicznych stworzonych z myślą o większej higienie i łatwiejszym utrzymaniu blatów kuchennych, ścianek przeciwbryzgowych, stołów i okładzin.

 

In & Out, The Top nie boi się konfrontacji

Wysoka odporność gresu pozwala na stosowanie The Top również na zewnątrz, do wykonywania blatów kuchennych lub powierzchni zewnętrznych, które mogą być narażane na działanie promieniowania UV, a także mrozu i wysokich temperatur.

Gres, czyszczony po prostu ciepłą wodą, jest to również materiał wykończeniowy coraz chętniej wybierany przez projektantów jako okładzina elementów stałego wyposażenia. Jednym z najbardziej popularnych obecnie przykładów jego zastosowania jest wyspa kuchenna: okładzina z gresu, dzięki różnym grubościom, umożliwia uzyskanie ciągłości pomiędzy podłogą i elementami umeblowania, a także pokrycie boków i blatu tym samym materiałem. Dzięki maksi formatom The Top pozwala na uzyskiwanie naprawdę nietypowych wymiarów i form, umożliwiając różne rodzaje cięcia i obróbki tak, by sprostać przeróżnym koncepcjom projektów wnętrz.

Również łazienka to pomieszczenie, które zazwyczaj wymaga rozwiązań na wymiar; wielkoformatowa płyta może zostać wykorzystana zarówno jako blat, jak i jako obudowa umywalki; dzięki parametrom technicznym gresu porcelanowego można uzyskać rozwiązanie idealne pod względem estetycznym, a jednocześnie praktyczne, jeśli chodzi o czyszczenie i konserwację.