Design

Kolekcje Marazzi do aranżacji z wykorzystaniem najnowszych kolorów, efektów i wzorów.

czas trwania czytania: 4 minuty

Kolory i trendy w projektowaniu wnętrz 2018 - 1

Kolory i trendy 2018 z ostatnich europejskich targów poświęconych projektowaniu

Pierwsze w tym roku targi poświęcone projektowaniu, Maison&Objet w Paryżu i IMM w Kolonii, są swego rodzaju kompasem do przechwytywania trendów w świecie wyposażenia, zarówno w zakresie potwierdzania pewnych tendencji, jak i wprowadzania nowości.
Jeśli chodzi o najważniejsze trendy w projektowaniu wnętrz na 2018 rok, z jednej strony utrzymują się bardzo naturalne materiały i barwy, w tym mood green, z drugiej widoczny jest powrót do koloru, również w zdecydowanych, intensywnych odcieniach, a także do bardzo mocnych efektów dekoracyjnych.

Jakie są więc najważniejsze trendy w projektowaniu wnętrz na ten niedawno rozpoczęty rok?

Widać wyraźne ukierunkowanie na kilka pełnych, zdecydowanych odcieni kolorystycznych. Poczynając od żywej czerwieni, królującej wśród najnowszych propozycji w zakresie wyposażenia i projektowania wnętrz, poprzez cytrynowożółty, zielony i niebieski w różnych odcieniach, aż po fioletowy, wypromowany przez Pantone.

Miłośnikom koloru Marazzi proponuje nową kolekcję Hello: serię okładzin ceramicznych inspirowanych „subway tiles”, charakteryzującą się paletą atrakcyjnych i modnych kolorów, ponadczasowej czerni i bieli, oraz małym, klasycznym, prostokątnym formatem, łatwym do układania w różnych kompozycjach geometrycznych.

Z drugiej strony utrzymuje się bardzo silna tendencja do poszukiwania nowych efektów dekoracyjnych, aby upiększać wnętrza przy wykorzystaniu nie tylko kolorów, ale również materiałów i wzorów.

W 2018 roku modny pozostaje również efekt metaliczny, z przewagą akcentów w kolorze złota i mosiądzu, które nawiązują do pełnej szyku i elegancji mody lat dwudziestych. W kolekcji Mineral, Marazzi odkrywa natomiast nowy, opalizująco-metaliczny efekt zastosowany na gresie porcelanowym.

Innym kluczowym trendem 2018 roku jest wzór dekoracyjny. Geometryczne i nieregularne motywy inspirowane materiałami takimi jak lastriko i marmur oraz wyszukane i orientalne wzory można łączyć i mieszać w celu dekoracji urządzanych wnętrz.
Podążając za tym trendem, Marazzi proponuje nową kolekcję Grand Carpet, której projektantami są Antonio Citterio i Patricia Viel, charakteryzującą się innowacyjnym i wyszukanym wzorem, łączącym w sobie osiągnięcia technologii oraz antyczne inspiracje w stylu orientalnym. Z kolei kolekcja Pinch zawiera bardzo aktualny motyw graficzny i strukturalny weneckiego lastriko na gresie, a w kolekcji D_Segni, gres „ubiera się” w różne wzory dekoracyjne: geometryczne, kwiatowe, vintage, mikro, makro, oferując cały wachlarz wciąż zmieniających się wrażeń.